חדשות טכנולוגיה

אלפבית נכנסת לסייבר, השיקה חברה חדשה לאבטחה ארגונית

חברת Chronicle תישען על תשתיות ענקית הטכנולוגיה לאיתור דפוסי מתקפה, ניתוח פעילות האקרים וניטור חתימות של נוזקות; היא מורכבת מפלטפורמת אנליטקה ומשירות מודיעין הנוזקות VirusTotal, שנרכש ב-2012

עומר כביר 10:2925.01.18
אלפבית, החברה האם של גוגל, נכנסת תחום הסייבר לעסקים ומשיקה את כרוניקל (Chronicle), חברה בת חדשה שתספק שירותי אבטחה לארגונים גדולים.

 

 

החברה פעלה בשנתיים האחרונות בחשאי כחטיבה ב-X, חברה בת של אלפבית שמתמקדת במוצרים ובניסויים חדשניים. כעת, עם המעבר לפעילות עצמאית, נחשפת פעילותה שמורכבת משתי יחידות. הראשונה, פלטפורמת מודיעין ואנליטיקה, שאמורה לסייע לארגונים לנהל ולהבין את מידע האבטחה שלהם. השנייה היא VirusTotal, שירות מודיעין נוזקות שנרכש על ידי גוגל ב-2012, שימשיך לפעול במתכונת דומה לזו שבה התנהל בשנים האחרונות.

 

 

לארי פייג', מנכ"ל אלפבית לארי פייג', מנכ"ל אלפבית צילום: בלומברג

 

 

"איומי האבטחה גדלים בקצב מהיר שצוותי ותקציבי אבטחה לא יכולים לעמוד בו, וכבר עכשיו יש מחסור עצום בכישרון", כתב מנכ"ל כרוניקל, סטיבן ג'ילט, בפוסט שפורסם בבלוג הרשמי של החברה החדשה. "ריבוי המידע מעשרות מוצרי אבטחה שמשמשים ארגון גדול מקשה, לא מקל, על צוותים לזהות ולחקור איומים. אלפי רמזים אפשריים לפעילות האקינג מפוספסים מדי יום. חוקרים רבים סובלים מפערים במידע הזמין פשוט משום שהעלות של סינון וסידור כל המידע הרלוונטי גדלה בקצב מהיר מדי.

 

"כתוצאה, זה די שכיח שהאקרים לא מזוהים במשך חודשים, או שלצוות דרושים חודשים כדי להבין מה קורה מרגע שזיהו בעיה. אנחנו מאמינים שיש דרך טובה יותר. אנחנו רוצים להגדיל פי 10 את האימפקט של צוותי אבטחת מידע על ידי מתן כלים לניתוח קל יותר, מהיר יותר וזול יותר של סיגנלים שקודם לכן היה קשה למצוא. אנחנו בונים פלטפורמת מודיעין ואנליטיקס שתפתור את הבעיה הזו".

 

לדברי ג'ילט, היתרון של כרוניקל נובע מכך שהיא מפתחת ומריצה את הפלטפורמה שלה על התשתית העוצמתית והמהירה של גוגל, שמשמשת יוזמות אחרות של אלפבית שדורשות משאבי עיבוד ואחסון עצומים. "זה נותן לנו כמה יתרונות", הסביר. "נוכל לסיוע לצוותים לחפש ולאחזר מידע מועיל ולהריץ ניתוחים בתום דקות, במקום שעות או ימים כיום. בנוסף, אחסון - בכמויות גדולות הרבה יותר ובעלות נמוכה הרבה יותר - יסייע להם לראות דפוסים שמגיחים ממספר מקורות מידע לאורך שנים. תוסיפו קצת יכולות למידת מכונה וחיפוש משופרות, ואנחנו חושבים שנוכל לסייע לארגונים לראות את מצב אבטחת המידע שלהם בדיוק גבוה הרבה יותר".

 

 

 

חוץ מההבטחות הגדולות, כרוניקל לא חשפה פרטים נוספים על המוצר שלה ובפרט לא הרחיבה בנוגע לתכונותיו, אופן השימוש בו או מחירו. מידע זה יגיע, כנראה, בשבועות או בחודשים הקרובים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x