מכשירים

מיקרוסופט מציגה: לפטופים לילדים, ב-189 דולר

המחשבים נועדו לשוק החינוך; מדובר בלפטופים היברידיים קטנים וחלשים, שמריצים את ווינדוס 10S - ונועדו להילחם במחשבי הכרומבוק של גוגל ובאייפד של אפל על תקציבי בתי הספר

רפאל קאהאן 18:2923.01.18

מיקרוסופט מסתערת על שוק המחשבים למערכת החינוך: החברה הציגה אמש (ב') שני דגמים שיימכרו ב-189 עד 300 דולר בלבד, אותם פיתחה ביחד עם לנובו וחברת JP, יצרנית מחשבים קטנה שפועלת בעיקר בשווקי המזרח.

 

 

אלו הם מחשבים חלשים מאוד, בעלי מעבד אינטל סלרון, זיכרון פעולה של 4 גיגה-בייט ומרחב אחסון של 64 גיגה-בייט, כזה שדומה יותר לשל סמארטפון מאשר לשל מחשב נייד. השלדות של הדגמים שנחשפו מחוזקת ועמידה, כך שתוכל לספוג נפילות, מכות ופגיעות.

 

מחשב ה-300e של לנובו מחשב ה-300e של לנובו צילום: מיקרוסופט

 

 

בתי הספר הם זירת קרב משמעותית עבור אפל, גוגל ומיקרוסופט; השלוש מנסות להשיג חוזים במערכות החינוך, בעיקר בארצות הברית. עד לפני מספר שנים הובילה אפל את המכירות בתחום עם האייפד שלה, אך עתה ניצבים מחשבי הכרומבוק של גוגל בראש הטבלה. ב-2014 החזיקה גוגל ב-37% מהשוק (אפל ב-37% נוספים ומיקרוסופט - ב-25%); כיום שולטת גוגל ביותר ממחצית המכירות בתחום החינוך, הודות למחירם הנמוך של מחשביה והשימוש בחבילת תוכנות גמישה ומבוססת ענן, שהיא זולה וגמישה יותר מתוכנות מיקרוסופט ואפל.

 

 

 

בשאיפה להתחזק בשוק, הודיעה מיקרוסופט שהמחשבים המוזלים שלה יימכרו כשחבילת התוכנות המותקנת עליהם כלולה במחיר. לצד חבילת אופיס ותוכנות לילדים, יכללו המחשבים גם את להיט הגיימינג מיינקראפט, שבבעלות ענקית התוכנה.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x