$
חדשות טכנולוגיה

בריטניה: המשטרה תעלה תוכן פדופילי לשירותי ענן תאגידיים

המשטרה הבריטית רוצה להעלות חומרים שנאספו ממכשירי חשודים בפדופיליה לעננים של מיקרוסופט, גוגל ואמזון. זאת, על אף ששירותי ענן תאגידיים נפרצו בעבר ודלף מהם חומר רגיש. בנוסף, תופעל AI שתעבור על התוכן במקום השוטרים

קרן-אור גרינברג 16:4624.12.17

משטרת בריטניה מתכננת להעביר לענן ציבורי תמונות שנאספו ממכשירי פדופילים במסגרת חקירות - מה שגורם לחששות כבדים על רקע מקרים של פריצה לשירותי אחסון ארגוניים.

 

 

המשטרה תתחיל להפעיל פלטפורמת בינה מלאכותית שתסייע בחקירות מקרי התעללות בילדים, אשר תאחסן את התמונות והסרטים בשרתי אמזון, גוגל ומיקרוסופט. מדובר בצעד בעייתי חוקית, שכן עצם אחסון תוכן שכזה מהווה עבירה פלילית. כדי לאפשר זאת, ביקשה המשטרה הבריטית אישור מיוחד ממערכת המשפט המקומית, שטרם התקבל.

 

תוכן רגיש בענן תאגידי? רעיון בעייתי מאוד תוכן רגיש בענן תאגידי? רעיון בעייתי מאוד צילום: שאטרסטוק

 

 

החשש הציבורי נובע מסדרת פריצות בהן נגנב מידע רגיש, ביניהן הפריצה לענן iCloud של אפל, ב-2014, במסגרתה נגנבו והופצו באינטרנט תמונות עירום של שחקניות ידועות. "אנחנו עובדים על התנאים וההגבלות עם ספקי ענן, ואנחנו חושבים שכיסינו את הסוגיות הללו", אמר מארק סטוקס, בכיר במחלקת המז"פ של משטרת בריטניה, בראיון לטלגרף. לדבריו, התהליך צפוי להסתיים תוך שנה עד שנתיים, בין היתר הודות ליכולות הטכנולוגיות של חברות הענן עצמן.

 

 

 

התוכנה שבוחנת המשטרה נועדה לייעל את זיהוי התוכן הפדופילי, תוך צמצום הנזק הפסיכולוגי שנגרם לשוטרים עקב החיפוש. לדברי סטוקס, שוטריו עברו השנה על 53,000 מכשירים שונים לאיתור ראיות מרשיעות, מה שיצר מעמסה נפשית קשה על השוטרים. התוכנות הקיימות מסוגלות לזהות בתמונות סמים, נשק וכסף, אך לא עירום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x