$
הייטק והון סיכון

טויוטה משקיעה בחברת גרדיאן הישראלית

החברה פיתחה חיישנים מיוחדים לתא הנוסעים, שמסוגלים לספק מידע שימושי על הנהג ונוסעיו ואף לזהות מקרי חירום. בסבב הגיוס, 5.1 מיליון דולר היקפו, השתתפו גם קרן מניב ואנג'לים מתחום הרכב

מאיר אורבך 17:0104.12.17
קרן ההשקעות של טויוטה, Mirai Creation fund, השתתפה בגיוס של 5.1 מיליון דולר בחברת גרדיאן (Guardian Optical Technologies) שמפתחת טכנולוגיות לרכב חכם ואוטונומי. בנוסף, השקיעו בחברה קרן מניב מוביליטי ואנג'לים בעלי ניסיון בתחום הרכב.

 

 

החברה מפתחת חיישן שמנטר את הנעשה במכונית. הוא מייצר נתוני וידאו, מפת עומק ומסוגל לקלוט תנועות זעירות, בין היתר כדי לזהות מקרי חירום בקרב נהגים ונוסעיהם. החיישן יספק ליצרניות הרכב מידע שימושי אודות הלקוחות שלהם, כדי לייעל את המכוניות והשירותים המוצעים בהן. תחום חיישני תא הנוסעים הינו צעיר ובעל פוטנציאל גדול; בשוק ישנם מספר מתחרים פעילים, אך המערכת של גרדיאן מתבלטת משום שהיא כוללת מערך רחב של יכולות בתוך חיישן בודד.

 

מה עושה הנהג? חיישני גרדיאן ידעו בכל רגע מה עושה הנהג? חיישני גרדיאן ידעו בכל רגע צילום: pixabay

 

 

הכסף שגויס יאפשר לחברה לצמוח מ-14 עובדים (רובם פיזיקאים ומפתחי אלגוריתמים) ל-30 עובדים בתוך שנה, במטרה להאיץ ולהרחיב את המו"פ שחלה. במקביל, תחל גרדיאן לשתף את הפיתוח שלה עם לקוחות פוטנציאליים כשהמהלך הראשון יתבצע במסגרת תערוכת CES בתחילת 2018.

 

גארדיאן, שהוקמה בשנת 2015 גייסה 374 אלף דולר בסבב סיד. שואיי אבה, מנכ"ל ספארקס, המנהל את קרן מיראי אמר: "המשימה שלנו היא לתמוך בחברות חדשניות שפוטנציאל הצמיחה שלהן ברור והן עתידות להוביל את התחום עשרות שנים קדימה. אנחנו מצפים שהטכנולוגיה שפיתחה גארדיאן תמשיך להתפתח ולהצליח ולהיות חלק מההצלחה שלה".

 

 

"יצרניות הרכב סימנו את ישראל בשנתיים האחרונות כמקור לטכנולוגיות מתקדמות ועל כך אנחנו חייבים תודה גדולה למובילאיי, שסללה את הדרך עבור כולנו בתעשייה", אמר גיל דותן, מנכ"ל גארדיאן. "יש המון חברות סנסורים נהדרות היום שנותנות ליצרניות הרכב "עיניים" להבנה של מה שקורה מחוץ לרכב, אנחנו נותנים ליצרניות את היכולת להבין לעומק את המציאות שיש בתוך הרכב. החזון שלנו הוא לייצר את פלטפורמת החישה האולטימטיבית שתאפשר ליצרניות להיות מודעות יותר לנוסעים ברכב ועל ידי כך, לשפר את חווית הנסיעה, להציע שירותים במהלך הזמן שלנו ברכב ולשפר את הבטיחות עבור כולנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x