$
חדשות טכנולוגיה

קוואלקום מחריפה המאבק באפל: בקשה לצו שימנע מכירת אייפונים בארה"ב

הבקשה מתייחסת למכירת אייפונים של אפל שכוללים מודמים סלולריים מתוצרת אינטל בטענה שמדובר בהפרת פטנטים של קוואלקום; במקביל הגישה תביעת פטנטים נוספת

עומר כביר 08:2501.12.17

קוואלקום מחריפה את מאבק הפטנטים נגד אפל, ומבקשת מנציבות הסחר הבינלאומי של ארה"ב (ITC) לעצור את מכירתם בארה"ב של מכשירי אייפון שכוללים מודמים סלולריים מתוצרת אינטל.

 

 

 

מדובר בדגמי אייפון X, 8, 8 פלוס, 7 ו-7 פלוס שמיועדים לרשתות הסלולר של AT&T ו-T-Mobile. המכשירים לרשתות של ורייזון וספרינט כוללים מודמים מתוצרת קוואלקום ולכן לא נכללו בבקשה. "אפל יכולה לייבא אייפונים (בלי קשר לספק המודם) שלא מפרים פטנטים שמוזכרים בבקשה זו, אבל לאפל אין זכות להפר פטנטים של קוואלקום באמצעות מכירת אייפונים", טענה קוואלקום בבקשה. "מניעת הפרה שכזו, ובאמצעות זאת תגמול החדשנות של קוואלקום, הן המטרות של מערכת הפטנטים". בתור יצרנית ומשווקת המודמים גם אינטל חשופה לתביעות דומות מצד קוואלקום אולם האחרונה הגישה את הבקשה במסגרת סכסוך רחב יותר מול אפל ולכן היא מתייחסת רק אליה.

 

 צילום: CNA Finance

 

בתגובה לפניינת Cnet הפנתה אפל לתשובה שהגישה לבקשה. "האייפון של אפל הוא הסיבה שצרכנים התאהבו בסאמרטפונים, והדבר ממשיך לדחוף את אפל ליצור ולחדש עם מוצרים וטכנולוגיות חדשים", נכתב שם. "הפרסומות של קוואלקום מעלות טענות מנופחות לגבי תפקידה בפיתוח הסמארטפון, אבל העובדות מצביעות על כך שזוהי אפל ששמה מחשב-טלפון קל לשימוש בידיהם של אנשים, לא קוואלקום".

 

 

 

הבקשה של קוואלקום לעצור את מכירת האייפון בארה"ב הוגשה במקביל לתביעת פטנטים חדשה שהגישה יצרנית השבבים נגד אפל. התביעה, שהוגשה בבית המשפט הפדרלי במחוז הדרומי של קליפורניה, מוסיפה 16 פטנטים חדשים לרשימת הפטנטים שנטען שיצרנית האייפון מפרה.

 

בחודשים האחרונים נמצאות אפל וקוואלקום בעיצומה של מלחמת פטנטים רחבת היקף, שהרקע שלה הוא טענות אפל שלפיהן קוואלקום מנצלת את מעמדה הדומיננטי בתחום שבבי התקשורת והפטנטים לפרוטוקולי תקשורת כדי לנפח מחירים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x