$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: אפל תנטוש את שבבי קוואלקום במכשיריה הבאים

המלחמה המשפטית בין שתי החברות הגיעה לנקודת רתיחה - מה שמחייב את אפל לקבל החלטות קשות, שעשויות להשפיע על שרשרת הייצור שלה. קוואלקום מייצרת לא מעט רכיבים עבור האייפון והאייפד ולא ברור מי תתפוס את מקומה

רפאל קאהאן 16:1131.10.17

אפל נמצאת במהלך להפסיק את השימוש בשבבים וטכנולוגיות של קוואלקום. על פי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, החברה שוקלת לעבור לשימוש במוצרים של מדיה טק ואינטל בלבד.

 

 

הסיבה העיקרית למהלך הוא המאבק המשפטי בין שתי החברות: קוואלקום מאשימה את אפל בהפרת פטנטים בעוד אפל טוענת שקוואלקום מנצלת את מעמדה המונופוליסטי בשוק כדי לגבות ממנה מחירים מופקעים.

 

 

שבב קוואלקום שבב קוואלקום צילום: CNA Finance

 

 

זאת ועוד, נטען שקוואלקום הפסיקה לספק לאפל תוכנות בדיקה שהכרחיות לביצוע בקרת איכות על עיצובי מכשירים חדשים. עבור אפל, שמתגאה באיכות מוצריה, מדובר במהלך בעייתי. מוצריה של קוואלקום מספקים חלק ניכר מהיכולות הבסיסיות של האייפון, כמו המודם הסלולרי למשל.

 

עוד לא ברור כיצד אפל תוכל לוותר כל כך מהר על שלל החלקים של קוואלקום; החלפת ספק שבבים דורש עיצוב מחדש של קווי מוצרים שלמים. יצרנית השבבים האמריקאית מחזיקה בלא מעט פטנטים בתחום תקשורת סלולרית ומערכות על שבב, כך שקשה להאמין שאפל תוכל לוותר על אלה בקלות.

 

יתרה מכך, גם אם אפל תעבור לספק רכיבים אחר, היא עדיין תחויב לשלם על השימוש בפטנטים של קוואלקום. אפל תמיד מנסה להשתמש לפחות בשני קבלני משנה לכל חלק, כך שהיא לא תהיה תלויה באחד מהם. אינטל ככל הנראה תמשיך להוות ספק עיקרי, אך אפל תצטרך לבחור אחד נוסף, מה שאומר שלא יהיו לה הרבה ברירות: מדיה טק, TSMC או סמסונג נתפסות כמועמדות המובילות.

 

 

סמסונג כבר מספקת לא מעט רכיבים עבור האייפון וגם TSMC כבר נמצאת ברשימת הספקים הרשמית. מדיה טק עדיין לא, משום שהיא מתמקדת בייצור רכיבים למכשירים מוזלים, מה שעלול לפגוע בתדמית הפרימיום של אפל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x