$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל סופטבנק: תוך 30 שנה יהיו רובוטים עם IQ של 10,000

מסאיושי סון אמר שהבינה המלאכותית היא ההמצאה הראשונה של האדם שתתעלה עליו - ושבעתיד יוכלו רובוטים ללמוד בעצמם ולצחוק על בינת האנושות. "היום הם נראים חמודים, הם יישארו חמודים, אבל יהיו גם סופר חכמים", הוסיף

שירות כלכליסט 13:0626.10.17

אינטלגנציה מלאכותית עילית נמצאת בדרך אלינו, והיא תגיע מוקדם מהצפוי. כך טוען מנכ"ל סופטבנק מאסיושי סון. לדבריו, תוך 30 שנה יהיו מערכות AI עם IQ של 10,000 - בהשוואה למנת המשכל האנושית הממוצעת, שעומדת על 100.

 

 

בנאום שנשא המיליארדר היפני אתמול (ד') בכנס משקיעים וחדשנות בסעודיה, הרחיב על סוגיית הסינגולריות - הנקודה בה יסונתז לחלוטין המוח האנושי בידי מכונות. "סינגולריות היא הרעיון שהמוח הולך להשאר מאחור, זוהי נקודת המפנה, הרוביקון, שמעבר לו האינטליגנציה הממוחשבת עולה על המוח האנושי, וזה יקרה בודאות עוד במאה הנוכחית. הייתי אומר שכבר אין דיון בנושא הזה, אין עוד ספק" אמר סון.

 

מאסיושי סון ורובוט פפר מאסיושי סון ורובוט פפר צילום: גטי אימג'ס

 

 

כיום, רובוטים דמויי אדם כמו Pepper של סופטבנק, שמסוגלים לזהות רגשות אנושיים, מרשימים את רובנו. סון חוזה שבעתיד כולנו נצחק על היכולות של Pepper. "בעוד 30 שנה הם כבר יוכלו ללמוד בעצמם, והם יהיו אלה שיצחקו עליי ועליך", אמר. "היום הם נראים חמודים, הם יישארו חמודים, אבל יהיו גם סופר חכמים".

 

סון משקיע סכומים גדולים בעתידה של האינטליגנציה המלאכותית. הוא עומד בראשה של קרן Vision ששוויה 100 מיליארד דולר, ומתכנן להשקיע בחמש השנים הקרובות בחברות AI שונות. סון מאמין בטכנולוגיה הזו, על אף הבעייתיות שבה. "המין האנושי יצר כלים, והתפיסה היתה שתמיד נישאר חכמים יותר מהכלי ולכן נישאר בשליטה", אמר. "זו הפעם הראשונה שהכלי הופך לחכם יותר מאיתנו".

 

פפר הרובוט בהדגמה. יורשיו יהיו חכמים בהרבה פפר הרובוט בהדגמה. יורשיו יהיו חכמים בהרבה צילום: אי פי איי

 

 

לראיית סון, התחום היחיד בו לא יוכלו מכונות להתעלות על האדם הוא הדימיון: "אם נסתכל 10 או 30 שנה קדימה, לפחות חלק מבני האדם יהיו בעלי דימיון טוב יותר משל המכונות, כך שזה לא הסוף. כוחו של המוח הוא אינסופי. יכול להיות לנו דימיון ללא גבולות".

 

 

 

לצד חזונו בתחום הבינה המלאכותית, סיפר סון גם על המצאה אחרת שנמצאת בכל כיס: הטלפון החכם. לדבריו, כשראה לראשונה סמארטפון, הבין שהעולם עומד להשתנות. "כשפגשתי את סטיב ג'ובס לפני שהוא חשף את האייפון, אמר לי: 'אם היית רואה מה אני מפתח, היית משתין במכנסיים'. וכשראיתי את האייפון, זה כמעט באמת קרה".  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x