$
חדשות טכנולוגיה

מייסד סופטבנק מתכוון לגייס 888 מיליארד דולר להשקעה באלף חברות

לדברי מסיושי סאן בראיון לעיתון היפני ניקיי, ההשקעות יתבצעו על פני עשור; עוד אמר כי קרנות ויז'ן שייסד צפויות להשקיע בעיקר בחברות חדי-קרן

עומר כביר 10:0921.10.17
מייסד ומנכ"ל סופטבנק, מסיושי סאן, מתכוון לגייס מגה קרן חדשה בסך של עד 888 מיליארד דולר, שתשקיע באלף חברות במהלך העשור הקרוב – כך גילה סאן בראיון לעיתון היפני ניקיי.

 

 

 

במאי השלים מייסד ענקית הטכנולוגיה את הקמתה של קרן ויז'ן, שגייסה 100 מיליארד דולר להשקעה בחברות שפועלות בתחומי הבינה המלאכותית והאינטרנט של הדברים. ואולם, כעת הוא מגלה שמדובר רק בשלב הראשון של תוכנית ההשקעות השאפתנית שלו. "קרן ויז'ו היתה השלב הראשון, אבל זה פשוט לא מספיק. אנחנו נרחיב את ההיקף במהירות. קרנות ויז'ן 2, 3 ו-4 יוקמו בשנתיים-שלוש הקרובות", הוא אמר לניקיי, "אנחנו יוצרים מנגנונים להגדיל את יכולות המימון שלנו מ-10 טריליון ין (88 מיליארד דולר) ל-20 טריליון ואז ל-100 טריליון (888 מיליארד דולר). כנראה שנשקיע בלפחות אלף חברות בתוך 10 שנים".

 

 

מסיושי סאן. חזון שאפתני מסיושי סאן. חזון שאפתני צילום: אי פי איי

 

לדברי סאן, קרנות ויז'ן צפויות להשקיע בעיקר בחדי-קרן, חברות פרטיות בעלות שווי של יותר ממיליארד דולר. הקרן הקיימת משכה שותפות עם כיסים עמוקים כמו ממשלת סעוודיה ואפל. סאן לא נקב בשמות משקיעים חדשים במגה קרן, אך להערכת ניקיי הוא מפתח תוכנית סודית שתאפשר לו למשוך משקיעים בעלי פרופיל גבוה ולגייס את הסכום הדרוש.

 

 

 

"אין טכנולוגיה או מודל עסקי שקיימים לנצח", אמר סאן, "סופטבנק תבנה רשת רופפת של חברות שמתפתחות, במקום פשוט להתרחב, ותחבר בין יזמים עם נקודות חוזק ומאפיינים שונים שיוכלו לתמרץ זה את זה ולשתף רעיונות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x