$
פטנטים וקניין רוחני

המתחרה הסינית של Airbnb מתרחבת למערב

Tujia.com שמציעה דירות להשכרה באסיה, השלימה גיוס של 300 מיליון דולר שישמשו להרחבת הפעילות הבינלאומית שלה. החברה צפויה להתמקד במטיילים סינים במדינות אחרות

עומר כביר 09:3610.10.17

Tujia.com, מפתחת שירות הזמנת החדרים שנחשבת למתחרה הגדולה ביותר של Airbnb בסין, השלימה גיוס של 300 מיליון דולר לפי שווי של 1.5 מיליארד דולר – כך הודיעה אמש (ב') החברה.

 

הגיוס ישמש להרחבת הפעילות הבינלאומית של החברה, שרוכבת על הצמיחה הגדולה בתיירות היוצאת מסין. את הסבב הובילו אתר הזמנת הנסיעות Ctrip.com וקרן All-Stars Invesment, והשתתפו בו הקרנות New Economy Fund, Glade Brook Capital ו-G Street Capital.

 

מתוך פרסומי tujia מתוך פרסומי tujia צילום: אתר Tujia

 

300 מיליון הדולר מצטרפים ל-455 מיליון דולר שגייסה החברה בעבר. הגיוס הקודם שלה, 300 מיליון דולר ב-2015, נעשה לפי שווי של מיליארד דולר. כיום יש לחברה 650 אלף נכסים להשכרה. רובם הגדול - כ-450 אלף - בסין עצמה, היכן של-Airbnb יש כ-100 אלף רשומות בלבד.

 

מתוך פרסומי tujia מתוך פרסומי tujia צילום: אתר Tujia

 

Tujia, שנוסדה ב-2011, פונה באופן מובהק למטיילים מסין, ובתחילת דרכה הציעה חדרים ודירות להשכרה בסין ובהמשך בדרום מזרח אסיה. השנה החלה החברה להציע נכסים גם למטיילים סינים בארה"ב, והגיוס ישמש בין השאר להמשך ההתרחבות הלאומית שלה, אם כי לפי שעה נראה שהחברה צפויה להתמקד רק במטיילים מסין.

 

בניגוד ל-Airbnb שמתמקדת בבניית פלטפורמה להצעת פתרונות לינה, Tujia מספקת קשת שירותים רחבה יותר כמו ביקורות של הנכסים שמוצעים להשכרה ומתן שירותי ניקיון. מייסד ומנכ"ל החברה, לוו ג'ון, אמר בהודעה לעיתונות שהכסף ישמש בין השאר ל"שיפור והאחדת איכות הנכסים, ולהמשך ההשקעה בשוק העלית המקומי ובשווקים זרים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x