מכשירים

מערכת זיהוי הפנים של האייפון X תתעכב ותפגע בהשקתו

למערכת יש שני רכיבים קשים במיוחד לייצור, מה שגרם לעיכובים משמעותיים אצל היצרנים. ככל הנראה שעם בוא מועד ההשקה בנובמבר, לאפל יהיה מחסור חריג בטלפונים. בנוסף, נודע כי זיהוי הפנים עצמו אינו חף ממגבלות ומגרעות

רפאל קאהאן 11:5228.09.17

מערכת זיהוי הפנים של האייפון X תגרום לעיכוב בהשקתו, תוך ייקור העבודה ושרשרת בעיות לקבלני המשנה של אפל.

 

 

לפי מקורות הוול סטריט ג'ורנל הבעיה נעוצה בשני רכיבים המכונים "רומיאו ויוליה". רומיאו הוא מקרן שמשמש להאיר את פני המשתמש בכ-30,000 נקודות בלתי נראות בעוד יוליה היא מצלמת האינפרה-אדום שמזהה את אותן נקודות ומרכיבה את מבנה הפרצוף של המשתמש.

 

יכולת זיהוי הפנים של הטלפון, מוצגת באירוע חשיפתו יכולת זיהוי הפנים של הטלפון, מוצגת באירוע חשיפתו

 

 

בלי הרכיבים הללו, לא תפעל מערכת זיהוי הפנים של הטלפון, שמהווה כלי אימות זהות מרכזי בו. העיכובים בתהליך ההרכבה שלהם ככל הנראה כבר נפתרו, אך עיכבו את הייצור הכולל, מה שיגרום למחסור ניכר ברחבי העולם. בעבר נטען שאפל מסנתזת חוסרים שכאלה כדי להגביר את הביקוש, אך נראה שבמקרה זה אכן יהיו לה פחות מכשירי אייפון X זמינים משתכננה.

 

מערכת זיהוי הפנים של המכשיר אמנם מדויקת מאוד, אך עתה נודע כי לא תתאים לכל משתמש: לפי דיווח של CNN, לא תוכל המערכת לזהות כמו שצריך משתמשים מתחת לגיל 13, בשל קצב שינוי תווי הפנים של ילדים. אפל הסבירה שגם תאומים או אחים ואחיות בעלי תווי פנים דומים עשויים להיתקל בבעיות בתהליך הזיהוי.

 

 

 

המערכת כנראה יודעת לזהות שינויים קטנים בנראות הפנים, בהנחה שהמשתמש יכול להיראות שונה בכל יום (תספורות, זקן, השמנה, הרזיה ועוד), אך שינויים מהותיים יותר יוגדרו כמשתמש אחר, והמכשיר יישאר נעול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x