$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: טושיבה תמכור את חטיבת השבבים לביין קפיטל ו-SK Hynix הקוריאנית

קבוצת המשקיעים העלתה בתחילת החודש את הצעתם מכ-18 לכ-22.3 מיליארד דולר. מניית טושיבה זינקה ב-2.86% בעקבות החדשות וגם מניית SK Hynix עלתה ב-1.64%

יואב סטולר 11:4820.09.17
טושיבה, שנקלעה למשבר, בחרה למכור את חטיבת השבבים שלה לקבוצת המשקיעים בהובלת ביין קפיטל ויצרנית השבבים הדרום קוריאנית SK Hynix. כך מסרו לרויטרס גורמים המקורבים לנושא. לדבריהם, החתימה צפויה להתקיים בימים הקרובים.

 

 

 

בטושיבה וב-SK Hynix סירבו להגיב על הפרסום בסוכנות הידיעות. מניית טושיבה זינקה ב-2.86% בעקבות החדשות ומניית SK Hynix עלתה אף היא ב-1.64%.

  

קבוצת הרכישה של ביין קפיטל וענקית השבבים הקוריאנית העלתה בתחילת החודש את הצעתה לרכישת חטיבת השבבים של טושיבה לכ-22.3 מיליארד דולר. ההצעה הקודמת עמדה על כ-18 מיליארד דולר.

 

הקבוצה העלתה את הרף לאור הניסיונות של קבוצה מתחרה בהנהגת ווסטרן דיגיטל להשוות את ההצעה הקודמת. ההצעה החדשה ככל הנראה תוציא את ווסטרן דיגיטל מהמירוץ.

 

שבב של טושיבה שבב של טושיבה צילום: יצרן

 

התפנית במכירה של החטיבה היקרה בקונצרן היפני מגיעה לאחר שהמגעים עם ווסטרן דיגיטל כשלו ברגע האחרון. השתיים, שניהלו משא ומתן ארוך שהיה קרוב מאוד לסיומו, התקשו לקבוע את מגבלות האחזקה העתידית של החברה בעסקי השבבים.

 

בשבוע שעבר הודיעה טושיבה כי חתמה על מזכר הבנות לא מחייב עם ביין קפיטל כדי לנהל משא ומתן על "הסכם סופי משביע רצון עבור שני הצדדים" למכירת חטיבת השבבים עד סוף החודש.

 

ברויטרס דווח כי על פי ההצעה החדשה, ביין ו-SK Hynix גייסו חברות טכנולוגיה מובילות בארה"ב כגון אפל ודל, כדי לחזק את ההצעה כי שמחירה עלה מעל רף 20 מיליארד הדולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x