$
בשולי הרשת

Pirate Bay כופה על מחשבי משתמשיו כריית מטבע וירטואלי

מעוז שיתוף המדיה הבלתי חוקי מפעיל תוכנות כרייה במחשבי גולשיו ללא ידיעתם. מנהלי האתר אף הודו בשיטת הפעולה הבוטה, כל שכן זו מעמיסה על המעבד ומאיטה את תפקודו. אם בכל זאת נכנסתם ל-Pirate Bay כך תחסמו את הניצול

רפאל קאהאן 17:2618.09.17
אם אתם משתמשים באתר פיראט ביי (Pirate Bay) ושמתם לב שהמחשב מאט או שהמעבד והמאווררים מתחילים לפעול במרץ, כנראה שנפלתם על אחד מהדפים באתר שמשתמש במחשב שלכם לכריית מטבע דיגיטלי. כל זאת כמובן מתבצע ללא ידיעתכם.

 

 

על פי דיווח של אתר טורנטפריק (Torrentfreak), מפעילי האתר אכן הודו שהם החלו לנסות פתרון חדש כדי להרוויח כסף מהפעילות הלא-ממש-חוקית שלהם. פיראט ביי עד כה הרוויח מפרסום באנרים או משיתופי פעולה עם אתרים מפוקפקים אחרים, ואף איפשר לתרום לפעילות שלו בביטקוין. אולם, זו הפעם הראשונה שאתר מנסה להשתמש במחשבים של הגולשים אליו ללא ידיעתם או רשותם.

 

השיטה של האתר מתבססת על שימוש באתר צד שלישי שנקרא Coinhive שמציע למשתמשים להמיר את השימוש בזמן המעבד במטבע בשם Monero. מנגנון הכרייה אכן עושה שימוש ניכר בכוח העיבוד של המחשב והוא עשוי לגרום להאטה רצינית על מחשבים ישנים יותר.

 

אתר פיראט ביי אתר פיראט ביי

 

 

בפיראט ביי לא דחו את הטענות והסבירו שמדובר בניסוי מוגבל בזמן. מבדיקה של נסיינים חיצוניים עולה שהמנגנון אכן לא מופעל ברחבי האתר אלא בחלקים מסוימים בלבד, כגון תוצאות החיפושים או עמודי הקטגוריות, אבל לא בעמוד הבית או בעמודי המשתמשים.

 

מהתגובות הנזעמות של המשתמשים בפורום האתר עולה שהמהלך יעורר כנראה עוד ביקורת רבה. אפילו משתמשים ותיקים או מנהלי הפורומים הודו שהם לא רואים את הפעולה בעין יפה ושהם מאוכזבים. הדרך היחידה לחסום את הפעילות של מנגנון הכרייה הוא להשתמש בתוכנה שיודעת לחסום שימוש של Javascript באתרים.  

 

 

רוב תוכנות חסימת הפרסומות יאפשרו לכם לבצע את זה, ובחלקן תוכלו אפילו להגדיר את החסימה באופן פרטני לפיראט ביי. ניתן גם לחסום את כתובת אתר הכרייה עצמו הוא coin-hive.com.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x