$
אינטרנט

נחשף "תמנון ספאם" עם 711 מיליון זרועות

חוקרי אבטחה גילו תשתית הפצת ספאם עצומה בגודלה, שכוללת מאות מיליוני כתובות מייל. פושעי סייבר השתמשו בהן כדי להפיץ נוזקות ותוכן שיווקי. כך תגלו האם גם המייל שלכם ברשימה

יואב סטולר 17:4702.09.17
חוקר אבטחת מידע צרפתי המכונה benkow חשף את בוט הספאם הגדול בהיסטוריה, שהפעיל מאגר של 711 מיליון כתובות מייל. לפי החשד, המאגר נוצר במטרה להפיץ תוכנות זדוניות לפגיעה בחשבונות בנק.

 

 

המומחה איתר שרת שעל פי כתובת ה-IP שלו ממוקם בהולנד, ובו הכמות העצומה של כתובות המייל, כמות שכמעט ומספקת כתובת בודדת עבור כל אדם ביבשת. באמצעות המיילים שנשלחו והקבצים שהכילו יכלו ההאקרים לזהות את נתוני המחשב בהם כתובת ה-IP ומערכת ההפעלה ועל ידי כך לפשט משמעותית תקיפתם.

 

 

האם אתם ברשימה? האם אתם ברשימה?

 

 

בשיתוף פעולה עם מומחה לאבטחת מידע אוסטרלי בשם טורי האנט פרסמו השניים את מצבור המיילים, כשאת חלקו הצליחו לנטר. כ-27% מהרשימה כבר הועלתה לאתר have i been pwned בו יכולים גולשים לבדוק האם המייל שלהם נכלל ברשימות תפוצה של פושעי סייבר. ניתן לבדוק האם אתם במצבור המיילים באמצעות חיפוש פשוט בו.

 

הכמות החריגה של נתונים הדואר האלקטרוני מעלה חשד כי האחראים לבוט המסוכן המכונה Onliner קנו את המידע מקבוצות האקרים אחרות ואף סחרו בהם.

 

 

 

עד כה, לא ידוע האם העומדים מאחורי תמנון הספאם רחב הידיים מחזיקים גם בסיסמאות לכתובות הדואר האלקטרוני שאספו או בפרטים נוספים. לכן האם מצאתם עצמכם במאגר הזה, מומלץ לשנות את פרטי האבטחה במייל בהקדם ולא לפתוח הודעות וקבצים מכתובות בלתי מזוהות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x