• תפריט
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט השיקה את Brainwave, "בית ספר" שמלמד תוכנות

ענקית התוכנה השיקה פלטפורמה עננית שתסייע באימון אלגוריתמים לומדים שפיתחו חברות שונות. בכך, יוכלו החברות להאיץ את תהליכי פיתוח הבינה המלאכותית שלהן ולהביא מוצרים לשוק מהר מבעבר

ויקי אוסלנדר 11:4423.08.17
מיקרוסופט השיקה את Brainwave, פלטפורמה מבוססת ענן לאימון יישומי בינה מלאכותית. המערכת נועדה לאפשר למפתחים להשיג תוצאות טובות ומהירות יותר מהאפשרויות הזמינות היום להפקת תובנות ממודלים מאומנים.

 

 

תחום הבינה המלאכותית נשען על כתיבת אלגוריתם לומד ואז "הכשרה" שלו למשימות שונות, בין אם מדובר בזיהוי דיבור וביצוע פעולות בסלולרי ובין אם בנהיגת מכונית. חברות רבות מבקשות לקצר את זמני האימון של הבינה המלאכותית, כדי לאפשר פיתוח מוצרים מהיר יותר. אחת השחקניות המובילות בתחום היא אנווידיה, שהמעבדים הגרפיים שלה מובילים את שוק החומרה לבינה מלאכותית ואף השיקה פלטפורמה משלה לאימון AI.

 

אימון תוכנות משופר אימון תוכנות משופר צילום: The Register

 

 

המערכת שחשפה ענקית הטכנולוגיה מבוססת על שבב FPGA של אינטל שניתן לתכנת מחדש לאחר ייצורו. זאת, בשונה ממערכות דומות כמו למשל Tensorflow של גוגל, שמבוססת על שבב ייעודי עבור אלגוריתמים ספציפיים.

 

המערכת החדשה של מיקרוסופט ממנפת את ה-FPGA באמצעות תשתית הענן הגדולה של החברה, מה שמפחית את זמן העיבוד ומביאה לתפוקה טובה יותר. בהתאם מכנים במיקרוסופט את המערכת AI בזמן אמת. עם זאת היא לא מיועדת לאימון שדורש כמויות אדירות של נתונים, אלא חישוב התובנות שהמודל היה אמור לייצר.

 

המערכת תתמוך במגוון של מסגרות בינה מלאכותית כמו Cognitive Toolkit של מיקרוסופוט ו-Tensorflow של גוגל. במיקרוסופט לא ציינו מתי המערכת תהיה זמינה ללקוחות, אך בחברה צופים כי היא תיפתח ללקוחות צד שלישי שיוכלו להריץ על גבי Brainwave מודלים מאומנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x