$
הייטק והון סיכון

אלוקס פארמצבטיקה גייסה 8 מיליון דולר בהובלת LSP

החברה פיתחה כלים לגילוי וטיפול בסיסטיק פיברוזיס ומחלות גנטיות נדירות בילדים. הגיוס משלים סבב בהיקף 38 מיליון דולר, בו השתתפו ד"ר פיל פרוסט והקרנות פונטיפקס וקטליסט

מאיר אורבך 15:5202.08.17

חברת מדעי החיים הישראלית אלוקס פארמצטיקה גייסה 8 מיליון דולר מ-LSP, גוף השקעות אירופי מוביל בתחום מדעי החיים. הגיוס הנוסף משלים סבב של 38 מיליון דולר, בו השתתפו קרן פונטיפקס, ד"ר פיל פרוסט, קרן קטליסט ומשקיעים פרטיים.

 

 

אלקוס מתמחה בטיפול בילדים חולים הסובלים ממחלות גנטיות נדירות שמשבשות את תהליך יצירת החלבון, גורמות להפסקת ייצורו ומביאות לכך שהחלבון לא יבצע את תפקידו. החברה מתמקדת בשלב הגילוי, הפיתוח והמסחור של תרכובות שמיועדות לטיפול במחלות גנטיות מולדות, כמו סיסטיק פיברוזיס וסיסטינוזיס.

 

 

גיוס נוסף בתחום מדעי החיים גיוס נוסף בתחום מדעי החיים

 

 

בראש החברה עומדת המייסדת ד"ר סילביה נוימן, שהיתה בעבר אחת המייסדות ויו"רית סיקאם שנרכשה על ידי מרק (ונסגרה לאחר מכן) ושל Predix Pharmaceuticals, אותה ליוותה מראשית דרכה ועד להפיכתה לחברה נסחרת בשווי 500 מיליון דולר. יו"ר החברה הוא ד"ר רוברט הפט, לשעבר נשיא מנכ"ל וחבר מועצת המנהלים של Enobia Pharma הקנדית

 

 

 

ביוני האחרון חתמה החברה על הסכם עם חברת Sevion Therapeutics, במסגרתו תהפך להיות החברה בבעלות מלאה של סביון שתשנה את שמה לאילוקס. לאחר השלמת המיזוג תגיש אילוקס בקשה לרישום לנאסד"ק. בעקבות ההשקעה יצטרף מרטין קלייג'ווגט, מנהל ב-LSP, לדירקטוריון אלוקס. LSP מנהלת כמיליארד דולר בהשקעות בתחומי מדעי החיים ומפעילה משרדים במינכן, אמסטרדם ובוסטון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x