שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק בינוי: תקים שכונה בת 1,500 יח"ד סמוך למטה שלה

פרויקט ווילו יוקם במנלו פארק כדי לפתור את בעיית זמינות הדיור של העובדים; עם זאת, חלק מהבתים יוצע לציבור הרחב, כש-15% יימכרו או יושכרו כדיור בר השגה

רפאל קאהאן 12:2808.07.17

פייסבוק הודיעה אמש (ו') על הקמת פרויקט ווילו (Willow) - שכונה בת כ-1,500 דירות ובתים בסמוך למטה שלה במנלו פארק בקליפורניה. הפרויקט יתבצע במקביל להשקעה שהחברה מתכננת במנלו פארק, והיא כוללת הקמת משרדים על שטח של 165 אלף מ"ר, וכן 12 אלף מ"ר של שטחי מסחר קמעונאיים.

 

 

 

אחת הבעיות העיקריות של עמק הסיליקון היא זמינות הדיור. המצב החמיר כל כך בשנים האחרונות שאפילו מהנדסים ובעלי משרות בכירות מתקשים למצוא מקום לגור בו באזור. יתרה מכך, החברות מתקשות לגייס ובנוסף זמני הנסיעה לעבודה התארכו באופן כזה שהם החלו לאיים על הפיריון.

 

 

 

עם זאת, פייסבוק גם הסבירה שהשיכונים החדשים יוצעו לציבור הרחב ולא רק לעובדי החברה. מתוכם, החברה התחייבה למכור או להשכיר כ-15% מהפרויקט מתחת למחירי השוק כדיור בר השגה.

 

פייסבוק לא היחידה שהחלה לחשוב על בינייה של שכונות בקרבת משרדיה. בחודש שעבר הודיעה גוגל שהיא מתכננת הקמה של שכונה בת כ-300 בתים בסמוך למשרדיה בשביל לענות על אותן בעיות של מחסור בדיור לעובדים.

 

 

 

ואולם למרות הרצון הטוב של פייסבוק והניסיון להציע פתרון יעיל, השלטון המקומי של מנלו פארק לא הגיב בהתלהבות יתרה. ראשת העיר קירסטן קית' הביעה דאגה מכך שהתוכנית של פייסבוק עשויה לגרום לעומסי תנועה גדולים בעיירה. זו כנראה רמיזה לכך שהתוכנית אולי לא תואמה מול הרשויות העירוניות לפני ההכרזה עליה. עם זאת, היא הוסיפה שהיא תואמת לתוכניות ארוכות הטווח של הרשויות המקומיות כך שהיא מברכת עליה בכל מקרה.

 

 

 

בפייסבוק אמרו שהתוכנית עשויה גם לתמרץ את העירייה לשפר את תשתית התחבורה הציבורית שלה. סגן הנשיא של החברה למתקנים גלובליים ג'ון טננס אמר בתגובה לרמיזות של ראשת העיר שהיה זה כישלון מצד הרשויות שלא הצליחו להגדיל את היצע התחבורה הציבורית באופן שגרם לעומסים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x