$
חדשות טכנולוגיה

אמזון שכרה שטח של 25 אלף מ"ר במגדל שרונה החדש בת"א

ענקית האינטרנט האמריקאית שכרה שטח כולל של 11 קומות במבנה וכן 300 חניות, בסכום של כ-35-38 מיליון שקל. זו העסקה השנייה של אמזון בישראל בתוך 24 שעות. הבוקר דווח בכלכליסט שהחברה שכרה שטח של 12 אלף מ"ר במתחם בחיפה

מאיר אורבך 19:4702.07.17

אמזון, ענקית האינטרנט האמריקאית, ממשיכה במסע ההצטיידות בנדל"ן בישראל ושכרה שטח של 25 אלף מ"ר במגדל שרונה החדש. השטח כולל 11 קומות במבנה וכן 300 חניות. על פי הערכות, ההסכם הוא לחמש שנים והחברה תשלם סכום של כ-35-38 מיליון שקל עבור העסקה. זו העסקה השניה בתוך 24 שעות של אמזון בישראל כאשר היום חשף כלכליסט שהחברה שכרה שטח של 12 אלף מ"ר במתחם בחיפה.

 

 

 

המגדל מושך את חברות ההייטק בזכות מיקומו האטרקטיבי, הסמיכות למתחם שרונה והמסעדות שבו, הנגישות הטובה ושטח הקומות הגדול שמשתרע על 2,400 מ"ר לקומה. על פי הערכה בכל קומה ניתן כיום לאכלס כ-150 עובדים כך שהערכות זהירות הן שהמקום מיועד ליותר מ-1,200 עובדים נוספים.

 

מגדל שרונה בתל אביב מגדל שרונה בתל אביב צילום: AIKO , משה צור אדריכלים בע"מ

 

 

בין חברות ההייטק ששכרו בו משרדים ניתן לציין את איירון סורס ששכרה 10 אלף מ"ר, waves ששכרה שתי קומות בשטח של כ־4,800 מ״ר, חברת LABS של טדי שגיא ששכרה כ־10 אלף מ"ר, חברת אבטחת הסייבר Sentinel labs ששכרה קומה בשטח של כ־2,400 מ״ר, חברת SafeCharge ששכרה כ־3,500 מ"ר. העסקה האחרונה של איירון סורס נחתמה במחיר של 110-115 שקל למ"ר, כך שבמידה ואמזון תשלם מחיר דומה דמי השכירות החודשיים שלה יכולים להגיע עד ל-1.72 מיליון שקל.

 

כפי ששדווח הבוקר ב"כלכליסט" שכרה אמזון את כל שטחי פרוייקט מתם-ים בפארק ההייטק מתם בחיפה. הפרויקט כולל בניין עילי בשטח של כ-12,000 מ"ר, בגבולו הדרום-מערבי של פארק מתם, על קו החוף של חברת גב-ים מקבוצת נכסים ובניין IDB . החברות לא פירסמו את סכום העסקה אך על פי הערכות עלות השכירות היא בין 65 ל-75 שקל למ"ר כלומר כ-9 – 10 מיליון שקל לשנה. החברה שכרה את הפרוייקט לתקופה של 5 שנים.

 

על פי הערכה צפויים לעבוד בבניין מאות עובדים של החברה שמעסיקה כיום כ-300 עובדים שמתבססים בעיקר על הרכישה של חברת אנפורנה ב-2015. ההערכות הן שצפוי גידול משמעותי של יותר מ-800 עובדים.

 

הדמיה של בניין אמזון בפארק מת"ם־ים חיפה הדמיה של בניין אמזון בפארק מת"ם־ים חיפה

 

 

העילות של אמזון בישראל נחלקת לשתי פעילויות עיקריות הראשונה פעילות פיתוח המבוססת על רכישת אנפורנה לאבס בשנת 2015 בסכום של 360 מיליון דולר, והשניה פעילות AWS שהיא שירותי הענן של אמזון והיא פעילות מסחרית של החברה את הפעילות של AWS מנהל בישראל הראל יפהר .

 

אנפורנה מפתחת מיקרו־מעבדים שיאפשרו תעבורת נתונים מהירה בהספק נמוך לשרתי מחשוב ושרתי אחסון לארגונים. הרכישה שלה מאפשרת לאמזון לשלוט במערכות האחסון שלה, ועל ידי כך להשלים את שליטתה בכל שלב של הטכנולוגיה הקשורה אליה, כמו לאפל. לאמזון תחומי פיתוח נוספים בישראל עיקר הפעילות של אמזון בישראל מבוססת על אנפורנה, ופרט לה היא מפעילה בהרצליה שלוש פעילויות נוספות: פריים אייר שמפתחת תוכנה לרחפני המשלוחים שאמזון מתכננת להשיק בעתיד, פיתוח מצלמות זעירות למכשירים ניידים - פעילות המבוססת על הסטארט־אפ סייטיק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x