$
חדשות טכנולוגיה

דרופבוקס מתכננת הנפקה ראשונית - הגדולה מאז הנפקת סנאפ

כך לפי דיווח של רויטרס; בסבב הגיוס האחרון שלה, שנערך ב-2014, הוערך שוויה של חברת שירותי האחסון והשיתוף בענן ב-10 מיליארד דולר

עומר כביר 14:3001.07.17

דרופבוקס מחפשת חתמים לקראת הנפקה ראשונית שצפויה להתבצע בהמשך השנה, כך לפי דיווח של רויטרס. זו צפויה להיות ההנפקה הגדולה בקרב חברות הטכנולוגיה בארה"ב מאז הנפקת סנאפ מוקדם יותר השנה, שבוצעה לפי שווי של כ-24 מיליארד דולר.

 

 

 

בסבב הגיוס האחרון שלה, שנערך ב-2014, הוערך שוויה של חברת שירותי האחסון והשיתוף בענן ב-10 מיליארד דולר. לפי מקורות בעלי ידע בנושא, דרופבוקס צפויה להתחיל לראיין בנקים בתחום ההשקעות כבר בשבועות הקרובים.

 

 

החברה נוסדה ב-2007 על ידי שני בוגרי MIT, דרו היוסטון ואראש פרדווסי. בין המשקיעות בחברה נמנות סקויה קפיטל, טי. רו פרייס וגריילוק פרטנרס. היא החלה את דרכה כשירות לצרכנים, ואולם לאחר כניסתן של ענקיות טכנולוגיה דוגמת גוגל, אמזון ומיקרוסופט לתחום החלה להתמקד בהצעת שירותי ענן מגוונים למגזר העסקי. היוסטון, שמכהן כמנכ"ל דרופבוקס, העריך בעבר שהכנסותיה השנה יעמדו על יותר ממיליארד דולר.

 

לפני כשנתיים, המתחרה הגדולה ביותר של דרופבוקס, בוקס, הנפיקה לפי שווי של 1.67 מיליארד דולר. מדובר בסכום נמוך יותר מהשווי שלפיו גייסה החברה טרם ההנפקה, ושעמד על 2.4 מיליארד דולר. עם זאת, כיום עומד שווי החברה על 2.32 מיליארד דולר.

 

 

 

דרופבוקס סירבה להגיב לדיווח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x