חדשות טכנולוגיה

אוויס תשתף פעולה עם חברת הבת של גוגל בתחום הרכב האוטונומי

ענקית השכרת הרכב צפויה לספק שירותי תיקונים, ניקיון, אחסנה ותחזוקה שוטפת לצי המכוניות האוטונומיות של וויימו. במקביל דווח הערב בבלומברג על שת"פ בין הרץ ואפל בפרויקט הרכב האוטונומי

ויקי אוסלנדר 22:5426.06.17

וויימו, חטיבת המכוניות האוטונומיות של אלפבית (לשעבר גוגל), חתמה על הסכם עם אוויס לניהול צי הרכב שלה. חברת השכרת הרכב תעניק שירות למכוניות ווימו ותאחסן אותם בפינקס אריזונה, האתר המסחרי הראשון של שירות שיתוף הנסיעות של ווימו.

 

לווימו כ-600 מכוניות מסוג קרייזלר להן אוויס צפויה להעניק שירותי ניקיון, חניה, החלפת שמן וצמיגים. ההסכם שנחתם ונחשף לראשונה בבלומברג הינו לטווח ארוך - אך אינו מעניק לאוויס בלעדיות. זה לא שיתוף הפעולה הראשון עליו עומלת ווימו בתקופה האחרונה; החברה הודיעה כי היא מנהלת משא ומתן עם הונדה והמתחרה העיקרית של אובר – ליפט. אם כי עדיין לא ברור מהות הסכמים אלו.

 

בשנים האחרונות מתגבר המרוץ להשלמת בניית כלי רכב אוטונומיים. במרוץ משתתפות חברות טכנולוגיה מובילות כמו אלפבית, אובר, אינטל ואפל. מתחרות בהן חברות ייצור מכוניות מסורתיות כמו פורד וג'נרל מוטורס ורבות אחרות. וויימו השיקה פיילוט ראשון בתחילת השנה לשירות שיתוף מכוניות אוטונומיות בפינקס. שיתוף הפעולה עם אוויס צפוי להעניק לוויימו דריסת רגל בשוק השכרת הרכב, בו אוויס פועלת כבר יותר מ-70 שנה.

 

מכונית אוטומטית של וויימו מכונית אוטומטית של וויימו צילום: Fleet Owner

בימים אלו נמצאת וויימו בלב סערה משפטית לאחר שתבעה את חברת אובר בטענה לגניבת סודות מסחריים שקשורים לפרויקט הרכב האוטונומי. אובר עשתה זאת, לפי וויימו, באמצעות אנתוני לוונדובסקי, עובד לשעבר של החברה שהעביר לאובר פרטים על רכיב מהותי בפרויקט – הלידאר (LIDAR).

 

וויימו טוענת כי לפני שלוונדובסקי עזב את עבודתו בחברה בינואר 2016, הוא העתיק 14 אלף מסמכים סודיים, בניהם שרטוטים של המעגל המודפס של מערכת הלידאר, והם שימשו הבסיס הטכנולוגי לחברת Otto שהקים. החברה, שפיתחה מערכות נהיגה אוטונומיות למשאיות, נמכרה לאובר בשנה שעברה ב-680 מיליון דולר. עם זאת, המסמכים חושפים שאובר ידעה היטב איזה מידע טכני רגיש נמצא בידי לוונדובסקי, עוד לפני שקנתה את החברה שלו.

 

בתוך כך, הערב דיווחה סוכנות בלומברג על שת"פ מסקרן בין אפל לחברת השכרת רכב אחרת, חברת הרץ. על פי הדיווח, תחכור אפל צי של מכוניות מהחברה כדי לבחון את טכנולוגיית הרכב האוטונומי שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x