$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: "אובר הסינית" תגייס הון לפי שווי של 50 מיליארד דולר

מפעילת אפליקציית הנסיעות דידי צ'ושינג צפויה לגייס 5 מיליארד דולר לפי שווי שהוא השני בגודלו בעולם הסטארט-אפים. בגיוס ישתתפו סופטבנק, קרן סילבר לייק ועוד. זוהי אחת מעסקאות ההון סיכון הגדולות ביותר שהתרחשו באסיה אי פעם

עומר כביר 10:1627.04.17
אפליקציית הזמנת הנסיעות הסינית דִידִי צ'וּשִׂינְג (Didi Chuxing) קרובה לחתימה על גיוס של 5 מיליארד דולר לפי שווי עתק של 50 מיליארד דולר - כך לפי דיווח של בלומברג.

השלמת הגיוס תהפוך את החברה לסטארט-אפ הסיני בעל השווי הגבוה ביותר, ולמספר שתיים ברשימת הסטארט-אפים עם השווי הגבוה בעולם, אחרי אובר. לדברי מקורות, בסבב הגיוס צפויים להשתתף סופטבנק הסינית, קרן ההון סיכון Silver Lake Kraftwek, בנק China Merchants ושלוחה של Bank of Communications הסיני.

 

אפליקציית דידי שוצ'ינג אפליקציית דידי שוצ'ינג צילום: Donga Science

 

שווי של 50 מיליארד דולר מייצג גידול של 47.1% בשווי החברה לעומת אוגוסט שעבר, עת השלימה עסקה לרכישת פעילות אובר בסין. הוא גם גבוה יותר מהשווי אליו הגיעה בשיאה יצרנית הסמארטפונים הסינית שיאומי, שהחזיקה בעבר בתואר הסטארט-אפ הסיני עם השווי הגבוה ביותר.

 

לגיוס העצום דחף, כך לדברי מקורות, מייסד סופטבנק מאסיושי סון, שעודד את מנכ"ל דידי צֶ'נְג וֵיי לגייס סכום גדול יותר על מנת שלא יסבול ממגבלות פיננסיות במאמציו לפתח פעילויות חדשות בעבור החברה. העסקה היא אחת מעסקאות ההון סיכון הגדולות ביותר שהתבצעו באסיה, והיא צפויה לספק לדידי משאבים לביצוע מהלכי התרחבות משמעותיים. אלו כוללים לא רק הרחבת שירותי הזמנת הנסיעות שלה בסין, שם אין לחברה מתחרים משמעותיים מאז השלמת רכישת פעילות אובר במדינה, אלא גם כניסה לפעילות במדינות נוספו ופיתוח טכנולוגיות בתחומי המכוניות האוטונומיות והבינה המלאכותית.

 

המהלך האחרון יכול להשיב את החברה לעימות עם אובר ועם החברה האם של גוגל, אלפבית, שמקיימות פעילות נרחבת בתחום הרכב האוטונומי. שחקנית אחרת בתחום, אפל, דווקא צפויה להרוויח ממהלך שכזה, שכן בשנה שעברה השקיעה ענקית הטכנולוגיה כמיליארד דולר בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x