• תפריט
Play

הפרוטוקולים של זקני ההייטקיסטים

אופנת הזקנים ההיפסטרים מגיעה גם להייטקיסטים, שחזור של ג'ון וויק עם רובי נרף, מדען טילים עושה אוריגמי, כל הדרכים להגיד שיכור באירית ומעבד מחשב בגודל של חדר

נמרוד צוק 18:3620.03.17

1. זקן של מנכ"ל

האם שמתם לב לזקנים שמייסדי ומנהלי חברות כמו אלון מאסק, סרגיי ברין וג'ק דורסי מטפחים לאחרונה? האם מדובר בסתם נטייה היפסטרית או שמדובר בתוצר של תופעה עמוקה יותר ואיך כל זה קשור להיסטוריה של הכלכלה ושל הפוליטיקה הרדיקלית? והאם אנו עומדים בפני סופו של עידן שיער הפנים הנוכחי?

 

 

2. השם הוא וויק, ג'ון וויק

סרטי "ג'ון וויק" מכילים הרבה מאוד אקדחים, קליעים מעופפים ואנשים שיודעים להשתמש בהם. המחווה הזו בה הוחלפו כל כלי הנשק ברובי חיצים היא, במובנים רבים, טובה בהרבה מהמקור.

 

 

3. קריירה שנייה

מדען הטילים רוברט לאנג נטש קריירה משגשגת בסוכנות החלל האמריקאית כדי להתמקד בתשוקה האמיתית שלו: אוריגמי. באופן מפתיע, הצעד הזה השתלם גם במישור התעסוקתי.

 

 

4. מלה של פאדי

האגדה מספרת שלאסקימוסים יש 180 מלים שונות לשלג. ובכן, קבלו את זה אסקימוסים: לאירים יש 41 דרכים שונות להגיד "אני שיכור תחת".

 

 

5. מזעור? זה כל כך ניינטיז

מחשבים הראשונים מילאו חדרים שלמים ושקלו כמה טונות. אחר כך הם הלכו ומוזערו עד שהיום יש בשעון החכם שלכם מחשב חזק יותר מאלו שהייתם צריכים משאית כדי להעביר ממקום למקום בשנות ה-50, אבל מעט מאוד אנשים באמת יודעים איך הם עובדים. במרכז להיסטוריה של המחשוב החליטו לבצע צעד מעניין והגדילו מעבד מחשב לקנה מידה של חדר שלם, עם המון לדים אדומים יפים, כדי שיהיה קל להסביר.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x