• תפריט
חדשות טכנולוגיה

רקמה אנושית חיה: מדענים בספרד ייצרו במדפסת עור אנושי

מדפסת תלת ממד הדפיסה 100 סמ"ר עור אנושי בפחות מ-35 דקות, במה שעשויה להיות פריצת דרך בטיפול בנפגעי כוויות

שירות כלכליסט 08:1218.03.17

מדענים בספרד הצליחו לייצר עור אנושי, תוך שימוש במדפסת תלת ממד ביולוגית. למרות שעור אנושי מהונדס ניתן לייצור באופן מסחרי, מדובר בתהליך יקר וארוך.

 

 


 

מחקר שנערך באוניברסיטת קרלוס השלישי במדריד עשוי להביא בסופו של דבר לייצור כמויות גדולות של עור אנושי, הדרוש לטיפול בנפגעי כוויות ותאונות.

 

לדברי חוזה לואיס חורקנו, ראש מחלקת ההנדסה הביולוגית באוניברסיטה "הרעיון להשתמש במדפסות תלת ממד ביולוגיות ליצירת רקמה אנושית הוא פריצת דרך משמעותית, "עד עתה ייצרנו עור באופן ידני. השימוש במדפסת, והשליטה בכמות העור על פני זמן ומרחב, נותנת לנו אפשרויות שלא יכולנו לדמיין בעבר". 

 

הרכיב העיקרי הדרוש כדי להדפיס עור אנושי הוא "דיו ביולוגי", חומר עתיר רכיבים ביולוגיים כגון פלסמה, ותאי עור אנושיים. המדענים משתמשים במחשב, ומניחים את הדיו הביולוגי על מצע הדפסה כדי להדפיס את העור.

 

למרות שהתהליך עדיין בשלבים מוקדמים, המדענים בספרד סבורים שהטכנולוגיה הזאת תאפשר לתכנן ולהדפיס בעתיד גם איברים אנושיים מורכבים יותר, כגון כליות ולבבות, למרות שעדיין לא ידוע מתי זה יהיה אפשרי. בינתיים, המדפסת שלהם מסוגלת להדפיס 100 סמ"ר של עור אנושי תלת ממדי, בפחות מ-35 דקות, זינוק משמעותי ביחס למה שהיה אפשרי עד עתה.

 

מדענים בספרד הדפיסו עור אנושי במדפסת תלת ממד מדענים בספרד הדפיסו עור אנושי במדפסת תלת ממד צילום רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x