$
מכשירים

עיניים על הכביש

חברת הסטארט-אפ הישראלית אינפריס פיתחה מערכת שמאפשרת לשוחח בטלפון ולנווט במכונית, מבלי להסיט את המבט מהכביש

עוזי בלומר 17:0709.02.17
הפעלת טלפון, או מערכת מדיה או ניווט ברכב גוזלת תשומת לב, מאלצת את הנהג להסיט את מבטו מהכביש ומסכנת אותו ואת הנוסעים האחרים. הסטארט-אפ הישראלי אינפריס (Inpris) השיק את SIGHTLESS TOUCH, מערכת בידור ומידע שנשלטת באמצעות מגע, ובכך מאפשרת הפעלה של טלפון, רדיו, ותוכנת ניווט ללא צורך בהסטת המבט מהכביש.

 

 

הפעלת המערכת מתבצעת תוך שימוש בשלוש אצבעות,ובשילוב פקודות קוליות. הטכנולוגיה של המערכת ממפה את היד שמונחת על המסך, ומשייכת פונקציה נפרדת (למשל, טלפון או ניווט) לכל אצבע. הנהג בוחר את הפעולה הרצויה, כמו חיוג או ניווט, באמצעות החלקת האצבע על המסך.לאחר התחלת תהליך הניווט או השיחה ניתן להשלים אותו בפקודה קולית, כך שגם משך הזמן שבו הנהג עסוק בכך, קטן משמעותית ממה שהיכרנו עד היום.

 

המערכת מאפשרת התאמה אישית לכל נהג ברכב, ומתחברת לסמארטפון באמצעות תקשורת בלוטות'. העדפות המשתמש נשמרות בענן, כך שאם אותו נהג ישתמש ברכב אחר שבו מותקנת המערכת, הוא יוכל להיעזר בה ללא קושי. מחיר המערכת ינוע בין 3,000 ל-5,000 שקל.

 

לדברי ניסן ירון, מייסד ומנכ"ל אינפריס, לחברה יש שיתופי פעולה עם כמה יצרניות רכב, במטרה להפוך את המערכת לציוד מקורי במכוניות בתוך שנה וחצי. כיום המערכת תומכת בעברית, אנגלית, רוסית, גרמנית, יפנית ושפות נוספות.

 

החברה נוסדה ב-2011 על ידי ניסן ירון ובן עציון ירון, ומתמחה בטכנולוגיית ממשק אדם-מכונה. ב-2014 פיתחה אינפריס מקלדת המאפשרת לעיוורים להקליד באופן אינטואיטיבי, בהתבסס על שיטת ברייל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x