$
חדשות טכנולוגיה

דיימלר תייצר עבור אובר מונית אוטונומית

חברת ההסעות חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם יצרנית מרצדס הגרמנית. זו הפעם הראשונה שיצרנית מכוניות גדולה מודיעה על פיתוח וייצור סדרתי של מכונית אוטונומית

רפאל קאהאן 18:0601.02.17

אובר הודיעה אתמול (ג') על חתימתו של הסכם שיתוף פעולה חדש עם יצרנית המכוניות הגרמנית דיימלר. על פי הדיווח של "הניו יורק טיימס", במסגרת ההסכם תספק דיימלר לאובר מכונית אוטונומית לשימוש כמונית. זו הפעם הראשונה שיצרנית מכוניות מן השורה הראשונה מודיעה על פיתוח וייצור סדרתי של מכונית אוטונומית. עד כה היצרניות היחידות שדיווחו על ייצור של כלי רכב אוטונומיים היו או חברות טכנולוגיה או חברות בת ייעודיות של יצרניות מסורתיות יותר.

 

הרכב של דיימלר יפותח וייוצר כולו על ידי החברה ללא התערבות או סיוע חיצוני של אובר או כל חברה אחרת. המכונית מיועדת לפעול במיוחד בציים של חברות שיתוף נסיעות או מוניות כגון אובר, ליפט או גט למשל. דיימלר כבר הודיעה שהרכב לא יסופק באופן בלעדי לאובר ושהיא תוכל לספק את המוניות האוטונומיות גם למתחרות. בסך הכל מדובר בחדשות טובות עבור אובר. הצטרפות של יצרנית מסורתית לתחום ובאופן עצמאי מראה שיש כאן פוטנציאל מסחרי.

 

המונית האוטונומית שאובר מפעילה יחד עם וולוו המונית האוטונומית שאובר מפעילה יחד עם וולוו צילום: אי פי איי

 

עד כה, רוב היצרניות שניסו את מזלן עם רכבים אוטונומיים, עשו זאת בשיתוף פעולה עם חברות כגון אובר ליפט או גוגל. אובר שיתפה עד כה פעולה עם וולוו, ליפט עם GM וגוגל עם פיאט-קרייזלר. אובר גם התאימה צי של מכוניות פורד פיוז'ן לשימוש כמוניות אוטונומיות. אובר מקווה שהשילוב של יצרן חיצוני גם ירכך את עמדת הרשויות והרגולטורים שעד כה עשו לחברה חיים קשים כל אימת שהיא ניסתה להפעיל צי של מוניות אוטונומיות. בסן פרנסיסקו, למשל, בוטל ניסוי שלה לאחר שמדינת קליפורניה טענה שלחברה אין את הרישוי המתאים לביצוע נסיעות אוטונומיות.

 

דיימלר ידועה כיצרנית שמכוניותיה פופולריות מאוד בקרב נהגי מוניות. היא גם אחת מהיצרניות החדשניות יותר בעולם הרכב וחידושים רבים בתעשיית המכוניות מותקנים במכוניות ממותג מרצדס של החברה הרבה לפני שהם מגיעים למכוניות של יצרניות אחרות. בכך שהיא הופכת בעצמה ללקוחה פוטנציאלית למכוניות אוטונומיות, אובר שולחת מסר מרגיע לחלק מיצרניות המכוניות, שרואות בה מתחרה ישירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x