$
חדשות טכנולוגיה

גוגל: כל מחשבי הכרומבוק החדשים יכללו תמיכה באפליקציות אנדרואיד

מחשבי הכרומבוק הפכו לקטגוריית המחשבים הנמכרת ביותר בארה"ב. כעת הם יתמכו בהרצה של אפליקציות אנדרואיד גם ללא חיבור רשת, מה שיקטין מאוד את צריכת הזיכרון של כרום

רפאל קאהאן 17:2423.01.17

גוגל מוציאה לפועל את מהפכת האפליקציות עבור מחשבי הכרומבוק ללא רעש תקשורתי והכרזות מיוחדות. בפוסט שפורסם בבלוג פרויקט כרומיום (פרויקט האם של כרום), הכריזה החברה שכל מחשבי הכרומבוק שמתבססים על מערכת ההפעלה כרום OS שיימכרו ב-2017 יתמכו בהרצה של אפליקציות אנדרואיד.

 

הפוסט לא כולל תאריכים מדויקים ולא ברור גם מתי בדיוק הוא עלה לאוויר, אולם הוא כן כולל רשימה של כל המחשבים שיתמכו בתכונה החדשה בקרוב.

 

מחשב כרומבוק מחשב כרומבוק

 

היכולת להריץ אפליקציות אנדרואיד פותחת את הכרומבוקים לתחרות ישירה עם מוצריהן של אפל ומיקרוסופט. מחשבי הכרומבוק נהנים מפופולריות רבה עקב מחירם הנמוך וזמן הסוללה הארוך שלהם. הם הפכו לקטגוריית המחשבים הנמכרת ביותר בארה"ב בעיקר בקרב צעירים וסטודנטים.

 

עם מיליוני אפליקציות אנדרואיד שקיימות כיום היכולת החדשה מאפשרת למחשבי הכרום OS לפעול גם באופליין מלא, תכונה שאמנם קיימת במוצריה של גוגל עצמה, אך לא בכל אפליקציות הכרום של מפתחים חיצוניים. כעת יוכלו המשתמשים, למשל, להפעיל את האפליקציות גם ברקע ללא צורך בפתיחת חוצץ נוסף בכרום.

 

סיבה נוספת לעדכון היא צריכת הזיכרון הגדולה של כרום - חסרון שהפך להיות עקב אכילס של הדפדפן. מחשבי הכרום OS בדרך כלל לא מצויידים ביותר מ-2 עד 4 גיגה-בייט זיכרון פעולה מה שמגביל את כמות החוצצים שניתן להפעיל לפני שהמחשב מתחיל להאט.

 

אפליקציות שירוצו ברקע יצרכו פחות זיכרון ויוכלו להמשיך ולפעול גם אם המשתמש סוגר בטעות את הדפדפן, התמיכה למחשבים ברשימה תתווסף ככל הנראה במהלך עדכונים שיישלחו למחשבים בחודשים בקרובים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x