$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק מגייסת: דרוש מבוגר אחראי לעריכת החדשות

בעקבות פרשת החדשות המזויפות מחפשים ברשת החברתית מנהל שיתופי פעולה עם המדיה בעל ניסיון של 20 שנה לפחות בתחום

רפאל קאהאן 16:4413.12.16

פייסבוק פרסמה אתמול (ב') מודעת דרושים חדשה עבור משרת מנהל שיתופי פעולה עם המדיה. תיאור המשרה מציין שמדובר ב"פנים והקול של פייסבוק", שיסביר את תפקידה של הרשת החברתית בתחום החדשות. הממונה לתפקיד יהיה אחראי להתוויית היעדים והנושאים החשובים שעל שולחנם של המו"לים בתחום החדשות. 

 

התפקיד החדש הוא ככל הנראה התגובה הראשונה הרשמית של פייסבוק למשבר החדשות המזויפות שעלו לכותרות בעקבות הבחירות האחרונות בארה"ב. פייסבוק ניסתה לטעון בהתחלה שהיא אינה יודעת לברור את התוכן שמפורסם דרכה, אך ככל הנראה ברשת החברתית החלו להבין שהעניין בנושא לא ייעלם במהרה. 

 

מארק צוקרברג. לפני 20 שנה הוא רק חגג בר-מצווה מארק צוקרברג. לפני 20 שנה הוא רק חגג בר-מצווה צילום: בלומברג

 

על מנת להתמודד עם הדקויות שבניהול פרסום אייטמים חדשותיים הדרישות של פייסבוק הן למועמד שמאחוריו כ-20 שנות ניסיון בתחום. אמנם לפייסבוק כבר יש אחראי על קשרי מדיה, והיא אף העסיקה בתפקידים זוטרים יותר עיתונאים ואנשי מדיה, אך מדובר הפעם בתפקיד חדש שאמור לענות על הצורך שעלה בעקבות משבר החדשות המזוייפות. 

 

בפייסבוק רוצים מישהו שיתמחה בניהול התחום ושיוכל להתמודד עם הדרישות שהעלו מו"לים, פוליטיקאים וארגוני זכויות אזרחיות שהיא תתמודד עם ההשפעה החברתית הרחבה שיש לפרסומים שהיא מעלה. זו כמובן גם סוג של הודאה בכך שגם פייסבוק היא סוג של כלי תקשורת. סיווג שהחברה ניסתה להתחמק ממנו במשך שנים.

 

הסיבה העיקרית לכך היא שכלי תקשורת נתון לביקורת ולרגולציה יותר מחברת טכנולוגיה גרידא. הדבר נכון שבעתיים במדינות עם משטרים פחות דמוקרטיים מארה"ב, כגון רוסיה, טורקיה וסין. כמו כן, לכלי תקשורת יש אחריות מסוימת לגבי התוכן שהיא מפרסמת. בשביל פייסבוק מדובר בכאב ראש שהיא רצתה להימנע ממנו, אבל נראה שכרגע היא מבינה שהיא לא תוכל להתחמק מכך לעד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x