הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

חברת האנטי וירוס אווסט סוגרת את מרכז הפיתוח הישראלי בת"א

מרכז הפיתוח הוא חלק מחברת AVG שנקנתה על ידה בחודש יולי האחרון. באוקטובר פיטרה החברה כ־40 עובדים מתוך 120 עובדי החברה בארץ. המהלך הוא חלק ממהלך התייעלות עולמי של החברה

מאיר אורבך 08:1801.12.16

חברת האנטי ווירוס אווסט (Avast) סוגרת את מרכז הפיתוח שלה בישראל. מרכז הפיתוח של החברה הוא חלק מחברת AVG ישראל אשר נרכשה על ידי אווסט. לאחר הרכישה החלה לבצע אווסט צמצום משמעותי של הפעילות של החברה הנרכשת בעולם כדי לצמצם הוצאות.

 

בשלב הראשון פיטרה החברה כ־40 עובדים מתוך 120 העובדים שהיו במרכז הפיתוח בתל אביב והבוקר תודיע החברה לעובדים בישראל על החלטתה לסגור את המרכז. המרכז צפוי להיסגר בתוך חצי שנה כאשר בשלב הראשון יפוטרו עשרות מעובדי החברה ומספר מועט של עובדים יועברו לעבוד בשלוחות של החברה בעולם מתוך מטרה לשמר את מוצרי החברה.

 

הפיטורים בישראל הם חלק ממהלך כולל של חברת אווסט לצימצום עלויות הפיתוח של מוצרי החברה על ידי מיזוג בין המוצרים של שתי החברות. הפעילות הישראלית תעבור לצ'כיה — ארץ מוצאה של החברה הרוכשת.

 

הראל טייב, מנכ"ל מרכז הפיתוח של AVG ישראל הראל טייב, מנכ"ל מרכז הפיתוח של AVG ישראל צילום: עמית שעל

 

מ־Avast נמסר כי "עובדי החברה קיבלו הודעה על כוונת החברה לפטר 300 עובדים עד סוף השנה הנכוחית ועוד 400 נוספים בשנה הבאה כתוצאה מהמיזוג בין שתי החברות. לחברה אין כל כוונה לתת פרטים נוספים על מספר המפוטרים בישראל או כל פרט נוסף אחר מאחר והיא נמצאת בליבו של תהליך המיזוג".

 

מנכ"ל AVG ישראל בשנתיים האחרונות הראל טייב אמר ל"כלכליסט" כי "אווסט פספסה הזדמנות גדולה לפתח כאן מקום משמעותי לאחר הצמיחה של החברה להכנסות של כ־100 מיליון דולר על בסיס המוצרים שפיתחה כאן החברה. הרוכשת יכלה לקבל מהמרכז הישראלי על ידי שימוש בכשרון הישראלי עוד הרבה, אך מסיבות כלכליות טקטיות סוגרת את הפעילות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x