$
חדשות טכנולוגיה

סמסונג מתנצלת על הנוט 7 ודוחה את השקת הגלקסי S8

היצרנית הקוריאנית פרסמה מודעת התנצלות על הדרך בה טיפלה בפרשת הנוט 7 והתקלות במכונות הכביסה שלה ודוחה את השקת המכשיר הבא שלה בכמה חודשים

רפאל קאהאן 15:4808.11.16

סמסונג פרסמה אתמול (ב') מכתב התנצלות על פני עמוד שלם בשלושת העיתונים הנקראים ביותר בארה"ב. המכתב מביע חרטה על דרך הטיפול של החברה במשבר הנוט 7 וכן על פיאסקו נוסף במסגרתו נאלצה לבצע ריקול לכ-2.8 מיליון מכונות כביסה בהן נמצאו ליקויי ייצור שגרמו לפציעתם של כ-9 לקוחות ולתקלות בעוד כ-700 מקרים מדווחים נוספים. 

 

במכתב החברה מתחייבת לבצע בדק בית מעמיק והסבירה שהיא ממשיכה לחקור את התקלה המסתורית שהפכה את הפאבלט האחרון שלה לפצצה מאולתרת. החברה הוסיפה שכ-85% מסך כל המכשירים הוחזרו. המכתב ממשיך ומצביע על ליקויים בכ-34 דגמים של מכונות כביסה בעלות פתח הטענה עילי. התקלה באלה גרמה לחלק העליון של המכונה להתנתק מהשלדה בעת פעולתה. 

 

נוט 7. גרם לאסון יח"צני עבור החברה נוט 7. גרם לאסון יח"צני עבור החברה צילום: רויטרס

 

בנוסף, דיווח של "הוול סטריט ג'ורנל" מהיום (ג') הראה שהחברה עשויה לצייד את מכשיר הדגל הבא שלה, הגלקסי S8 בכפתור ייעודי לשירות הסיוע הדיגיטלי שלה. אתמול (ב') דיווח "כלכליסט" על כך שהחברה מתכננת את השירות כמתחרה שירותי הסיוע של גוגל, מיקרוסופט ואפל. השירות צפוי להתבסס על טכנולוגיית בינה מלאכותית וממשק דיבור שיפותח על ידי ויו לאבס, הסטאסט-אפ שהרימו מפתחי סירי, לאחר שזו נרכשה על ידי אפל. 

 

אולם החברה צפויה להשיק את המכשיר החדש רק באביב הקרוב. סמסונג, שמשיקה בדרך כלל את מכשירי הגלקסי החדשים בפברואר במסגרת כנס MWC בברצלונה, דוחה ככל הנראה את השקת המכשיר לאפריל 2017. לא דווח מה הסיבה המדוייקת לכך, אך ניכר כי החברה מעוניינת לבדוק לעומק את המכשיר ולוודא שהוא לא יסבול מבעיות כמו הנוט 7. הסיבה לכך שהנוט 7 לא זכה לאותה בדיקה אמינות נבעה כנראה מכך שהחברה ביקשה לחשוף אותו לפני האייפון 7 "המשעמם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x