שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אפליקציות
טכנולוגי מאקרו ראש כתבה HEADER

מאקרו טכנולוגי

מסר לעולם: למה קפצו הורדות האפליקציות

ההחלטה של אפל לפתוח את היישומים המיידיים ל־iMessage למפתחים חיצוניים הקפיצה את הורדות האפליקציות והוכיחה שהתחום עדיין חי

עומר כביר 14:1507.10.16

פתיחת יישום המסרים המידיים של אפל iMessage למפתחים חיצוניים היתה מהחידושים הבולטים בגירסה החדשה של מערכת ההפעלה iOS 10 לאייפון ולאייפד. הצעד הפך את היישום לשדה משחקים ענק שאפשר למפתחים ליצור עבורו שלל אפליקציות, מסטיקרים ועד ביצוע רכישות משותפות, בלי לעזוב את חלון השיחה.

 

קצת פחות מחודש לאחר שהגרסה החדשה של iOS הופצה למשתמשים, נתונים של חברת המחקר Sensortower מראים עד כמה פתיחת היישום תרמה להורדות של האפליקציות שמפתחיהן ניצלו את היכולת החדשה. מפתחים שמיהרו להתאים את האפליקציות שלהם ל־iMessage רשמו זינוק של עד אלפי אחוזים במספר ההורדות.

עם הנהנות הבולטות נמנות אפליקציות מוכרות כמו משחק המובייל Words with Friends של זינגה ואפליקציית הזמנת המקום במסעדות OpenTabe. ההורדות של שתיהן זינקו ב־74% ו־65% בהתאמה בשבוע הראשון לאחר הפצת iOS 10 לעומת שבועיים קודם לכן. הזינוקים הגדולים באמת נשמרו לאפליקציות מוכרות פחות.

 

אפליקציות iMessage אפליקציות iMessage

 

המרוויחה העיקרית, עם עלייה עצומה של 1,583% במספר ההורדות, היא אפליקציית הסטיקרים JibJab שנהנתה מקידום של אפל. לאחריה תפסו את המקומות הראשונים GIF Keyboard עם צמיחה של 129%, האפליקציה לאיתור תמלילי שירים Genius (עם 108%) ומקלדת הגיפים Giphy (עם 77%). אלה אמנם לא אפליקציות אלמוניות לחלוטין, אך גם לא השחקניות החזקות בתחום ההורדות ובהחלט אפליקציות בעלות סינרגיה לעולם המסרים.

 

אפליקציות המובייל לא מתו. הן חזקות מתמיד וקיבלו פלטפורמה חדשה להתפתח בה. בעתיד יצוצו לא מעט אפליקציות מטופשות, אבל מפתחים קטנים וחכמים עם רעיונות מקוריים יוכלו להשתמש בחזית החדשה לבניית אימפריות חדשות. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x