שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות התקשורת

משרד האוצר הזרים עוד 38 מיליון שקל למיזם הסיבים

המיזם התחייב כי כל הכסף ישמש לפריסה בלבד ולהתקדמות בגיוס משקיע. בכך השלים האוצר העברה של 150 מיליון שקל למיזם הסיבים שאינו מצליח להתרומם עקב מאבקים פנימיים בין בעלי המניות

אלירן מלכי 18:0823.08.16

משרד האוצר שלח היום (ג') מכתב למיזם הסיבים האופטיים של חברת אנלימיטד והודיע לה כי הוא משחרר לה את 38 מיליון השקל שהוקפאו בקופת האוצר תמורת מספר התחייבויות. המיזם התחייב בפני האוצר כי כל הכסף ישמש לפריסה בלבד ולהתקדמות בגיוס משקיע. אך עם זאת, המיזם לא התחייב למספר בניינים אותם הוא יצליח לחבר.

מיזם הסיבים מיזם הסיבים צילום: דור מנואל

 

עם העברת 38 מיליון השקל הנותרים, האוצר השלים העברה של 150 מיליון שקל למיזם הסיבים שאינו מצליח להתרומם עקב מאבקים פנימיים בין בעלי המניות. חלק מבעלי המניות מפנים אצבע מאשימה לחברת ויא אירופה המחזיקה ב-30% ממניות מיזם הסיבים ומובילה את גרעין השליטה במיזם. המיזם הודיע כבר לפני חצי שנה כי הוא מתכוון לפתוח חדר מידע שדרכו הוא מתכוון למצוא משקיע חדש אך נכון להיום חדר המידע טרם נפתח והמיזם מתמהמה איתו. במיזם מקווים שהמושיעה שלהם תהיה אחת מחברות הסלולר (סלקום או פרטנר) המעוניינות להחזיק בתשתית עצמאית. אך עם זאת, חברות הסלולר לא ממהרות להיכנס למיזם עקב ההתנהלות הכושלת שעד היום הוא הציג וריבוי בעלי המניות המהותיים בחברה.

 

בד בבד גורמים במיזם הודיעו כי חברת טמרס, שהחזיקה 7.5% ממניות חברת אנלימיטד, הסכימה למכור את מניותיה חזרה לאנלימיטד וכיום היא כבר לא חלק מבעלי המניות במיזם הסיבים. בין טמרס למיזם התנהל משא ומתן ארוך אך לבסוף הצדדים הגיעו להסכמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x