$
חדשות טכנולוגיה

סמסונג תתחיל למכור מכשירים מוחדשים בארה"ב

היצרנית הקוריאנית תחדש ותמכור מכשירים שנרכשו במסגרת תוכנית הליסינג שלה בארה"ב. מחקרים צופים צמיחה מהירה של שוק המכשירים המשומשים בגלל ההאטה בחידושים הטכנולוגיים בשנים האחרונות

רפאל קאהאן 15:4122.08.16

סמסונג תחל במכירה של מכשירי גלקסי S מוחדשים בארה"ב כבר במהלך השנה הקרובה. על פי דיווח של סוכנות רויטרס היום (ב') היצרנית הקוריאנית תשתמש במכשירים שיוחזרו אליה במסגרת תוכנית הליסינג שהשיקה בסוף שנה שעברה, ואפשרה ללקוחות אמריקאיים וקוריאנים לקבל מכשיר חדש כל שנה.

 

המיזם החדש יאפשר לסמסונג להתמודד הן עם יצרניות סיניות שנוגסות בנתח השוק שלה מלמטה והן עם אפל, שמפעילה גם היא תוכנית למכירת מוצרים מוחדשים כבר מספר שנים. אפל אף ניסתה למנף את תוכניתה על מנת לשווק מכשירי אייפון מוחדשים בהודו במחיר מוזל, אך התוכנית נתקלת בינתיים בהתנגדות מצד ממשלת הודו.

 

סמסונג גלקסי S7. החברה תצטרך לשכנע את הלקוחות להחליף מכשיר כל שנה סמסונג גלקסי S7. החברה תצטרך לשכנע את הלקוחות להחליף מכשיר כל שנה

 

היתרון של אפל בתחום הוא מחירון המשומשים של מכשיריה, ששומרים על ערך גבוה יותר מאשר אלה של היצרנית הקוריאנית. נתונים של בנק BNP Paribas הראו שאייפון מוחדש שומר על כ-69% ממחירו המקורי לעומת גלקסי של סמסונג ששומר רק כ-51% ממחירו המקורי.

 

בדומה לאפל, גם עבור סמסונג תוכנית מוחדשים עשויה להיות דרך לחדור לשווקים מתפתחים, כגון מדינות דרום מזרח אסיה או אפריקה שם מחירי הפרימיום של מכשירי הדגל שלה נמצאים הרחק מהישג ידה של רוב האוכלוסיה.

 

מחקר של חברת הייעוץ דלויט (Deloitte) מצא ששוק הסמארטפונים המשומשים יגיע לשווי של כ-17 מיליארד דולר. כ-120 מיליון מכשירים צפויים לחזור לידי ספקיות ויצרניות השנה, כ-8% מסך כל המכשירים שנמכרים בשנה. מומחים מאמינים ששוק המכשירים המשומשים צפוי לגדול בקצב מהיר הרבה יותר בשנים הקרובות בגלל ההאטה בחידושים הטכנולוגיים.

 

עם זאת, התוכנית של סמסונג עלולה גם לגרום לקניבליזציה של מכשיריה, במיוחד אם היא לא תצליח לשכנע את הלקוחות להחליף מכשירים כל שנה. התוכנית תדרוש ממנה להשיק במקביל מכשירים עם יתרונות מהותיים שיהפכו את הקנייה של מכשיר חדש ליתרון. היא גם עשויה למצוא את עצמה במלכוד מכיוון שמכירה של מכשירי דגל במחיר מוזל עשויה לפגוע במכירות של מכשירי הביניים שלה, כגון סדרת ה-J.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x