שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תקשורת

משרד התקשורת מאיים לבטל את הבנדלים ההפוכים של בזק

בעסקת בנדל הפוך, ספק התשתית (בזק או HOT) מציע ספקי אינטרנט. פרטנר וסלקום טוענות שבזק מסרבת להעביר להם את פרטי הלקוחות

אלירן מלכי 16:1821.08.16

משרד התקשורת שלח היום (א') מכתב אזהרה לבזק בעקבות תלונות שהגיעו אליו מחברות התקשורת פרטנר וסלקום על כך שהחברה מסרבת להעביר להם את פרטי הלקוחות במסגרת הבנדל ההפוך. המשרד קבע שאם בזק לא תשתף פעולה באופן מלא עם חברות התקשורת, היא לא תוכל לשווק יותר בנדל הפוך.

 

הבנדל ההפוך הוא שירות של ספק תשתית (בזק או HOT) המציע ספקי אינטרנט כמו בזק בינלאומי, פרטנר, סלקום, טריפל C ועוד, להבדיל מבנדל רגיל שמתקשרים לספק אינטרנט והוא מציע את ספק התשתית, כאשר בד"כ ספקיות האינטרנט השונות עושות את זה דרך רפורמת השוק הסיטונאי המאפשרת להן להציע מחירים זולים ותחרותיים יותר.

 

מנכ"לית בזק סטלה הנדלר מנכ"לית בזק סטלה הנדלר צילום: בועז אופנהיים

 

בבזק סירבו למסור את הפרטים של הלקוחות מאחר וחברות התקשורת הוותיקות, כך טוענת בזק, היו מתקשרות ללקוחות שהתחברו דרכן ומציעות להם לעבור לשוק הסיטונאי ולחסוך מאות שקלים בשנה.

 

לקוחות שעוברים לשוק הסיטונאי גורמים לבזק נזק בטווח הארוך, מאחר ובזק מרוויחה פחות כסף על כל לקוח בשוק הסיטונאי מאשר בקמעונאי. בבזק דרשו מפרטנר וסלקום לחתום על חוזה שבו בן היתר הן התחייבו לא ליצור קשר עם הלקוחות ולנסות להעביר אותם. בפרטנר וסלקום סירבו לחתום על החוזה ובזק בתגובה סירבה לשווק אותם בבנדל ההפוך. משרד התקשורת הבהיר לבזק במכתב ששלח אליה, כי אם לא תתוקן ההפרה, הוא יאסור עליה באופן גורף לשווק בנדל הפוך. בבזק סירבו להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x