$
אינטרנט

מוזילה רוצה לוגו חדש והיא מבקשת מהגולשים לשפוט

קרן מוזילה שמפתחת בין השאר את דפדפן פיירפוקס הוותיק רוצה להתהדר בלוגו חדש במקום השועל הוותיק. סטודיו עיצב לה שבעה כאלה וכעת היא מבקשת מהאינטרנט לחוות דעה

רפאל קאהאן 16:3021.08.16

חובבי מוזילה, קוד פתוח, אינטרנט ופיירפוקס, היכונו. קרן מוזילה רוצה להחליף את הלוגו שלה והיא מבקשת את דעתכם. החברה גייסה סטודיו לונדוני שעיצב עבורה שבעה סמלילים בסגנון שמזכיר את שנות השמונים-תשעים. כעת, פרסם מנהל הקריאייטיב של הקרן פוסט בו הוא מבקש מהגולשים לחוות את דעתם.  

 

הרעיון מאחורי הסמלילים הכאילו-מיושנים היא להדגיש את תפקידה של מוזילה ביצירתו של האינטרנט כפי שהוא מוכר לנו כיום. "זה סוג של מחווה למקורות הפליאו-טכניים", התפייט טים מוריי, מנהל הקריאייטיב, "אנחנו רוצים להדגיש את האתוס הקהילתי הגלובלי שלנו".

 

כל שפה גרפית שמה דגש על אספקט אחר כל שפה גרפית שמה דגש על אספקט אחר

 

מוזילה אמנם מבקשת את דעת ההמון, אך היא לא מעמידה את הלוגו לבחירה. כל מה שהגולשים מתבקשים הוא לחוות דעתם ולספק ביקורת בונה שתסייע במיקוד אנשי הקריאייטיב שאמונים על הפרויקט. במוזילה כנראה מקווים שכך הם יימנעו מהמקרה המצחיק של Boaty McBoatface - ספינת המחקר של צי הוד מלכותה שזכתה לשם המגוחך בעקבות קמפיין שביקש מהגולשים לבחור לה שם.

 

הקרן תצמצם את הבחירה לשלושה סמלילים והלוגו המתאים ייבחר ככל הנראה לקראת נובמבר הקרוב. בינתיים, אם אתם רוצים להשפיע על אחד האייקונים הוותיקים של האינטרנט שעדיין חי ובועט, אתם מוזמנים להשאיר את דעתכם המלומדת בעמוד הפוסט. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x