שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון
טכנולוגי מאקרו ראש כתבה HEADER

מאקרו טכנולוגי

לא האקרים: חברות הסייבר רוצות את העובדים שלהם עם תואר

עליית קרנו של תחום הסייבר מאפשרת למעסיקים להיות בררנים יותר ולהעלות את דרישותיהם מעובדים פוטנציאליים. מה צריך כדי להתקבל לעבודה בסייבר היום

רפאל קאהאן 12:2118.08.16

ההתמקצעות שעובר תחום הסייבר לאחר שפרץ לקדמת ענף ההייטק המקומי והעולמי בשנים האחרונות העלתה באופן טבעי את דרישות המעסיקים. סקר בינלאומי שערכה חברת המחקר Vanson Bourne עבור אינטל בחודשים האחרונים בקרב 775 בכירים בקהילת ה־IT מהסקטורים הפרטי והציבורי, בהם גם 50 משיבים בישראל, מספק הצצה נדירה לדרישות השוק בתחום.

 

התובנה המרכזית שעולה מהסקר היא שלהיות מפתח מנוסה טוב שבעתיים בעולם הסייבר. נטילת קורסי ערב במכללה פרטית ופריצה לאתרים כתחביב בשעות הפנאי כבר לא מספיקים למעסיקים בתור ניסיון מוקדם, שרוצים שהמפתחים שלהם יוכלו להנדס לאחור נוזקות ולהבין את עולם תקשורת הנתונים ותשתיות התוכנה שמאחורי האינטרנט ומערכות המידע. 86% מהמעסיקים הפוטנציאלים רואים בניסיון מקצועי דרישת סף עבור שכירת עובד פוטנציאלי.

 

ככה לא נראה עובד סייבר. נדרש ניסיון מקצועי ככה לא נראה עובד סייבר. נדרש ניסיון מקצועי צילום: שאטרסטוק

 

כפועל יוצא, התובנה הבאה מהסקר היא שהניסיון מדרבן את המעסיקים להעניק לעובדים משכורות ותנאים יפים. באינטל טוענים שהמעסיקים הגדולים מוכנים לשלם כ־400 אלף שקל בשנה, בעוד שחברות השמה מקומיות נוקבות בממוצע של כ־300 אלף שקל. המשכורות כמובן משתנות בהתאם לתפקיד שמשחק המעסיק בשוק: לקוח או ספק בתחום השירות. המשכורות הגדולות ביותר משולמות למי שיודעים לשלב בין ניסיון טכני לניהולי. ניסיון טכני לבדו הוא מספק, אבל המעסיקים מעדיפים לשפר אותו ביכולות ניהול פרויקטים או צוותים. זאת מאחר ורבים מהעובדים בתחום נכנסים אליו עם ניסיון מצה"ל או מעולם ההאקרים, אך נעדרים הכשרה מקצועית.

 

 

כאן מגיעה הדרישה השלישית של המעסיקים: תואר אקדמי, ולא לימודי תעודה במכללה. 64% מהנשאלים הישראלים בסקר ציינו שהיו רוצים לראות מועמדים שמחזיקים לפחות בתואר בי.אי במקצוע רלבנטי. עם מקצועות אלה נמנית מדעי המחשב, מתמטיקה ותחום מדעיים או הנדסיים אחרים שמוכיחים יכולות מתודיות. כדאי כמובן לפקוח עין להתפתחויות בתחום, לצבור יכולות חדשות ולשמור על עדכנות טכנולוגית שיעשו את ההבדל בין מועמד שבורר את מעסיקיו לבין כזה שנאלץ להתפשר עליהם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x