$
חדשות טכנולוגיה

סיסקו מאשרת את הדיווחים על פיטורים: תפטר כ-5,500 איש

גל הפיטורים הנוכחי משקף את המעבר של סיסקו להתמקדות בתחום התוכנה ומכירת שירותים לארגונים. ל"כלכליסט" נודע כי סיסקו צפויה לפטר בין 200 ל-300 איש בישראל

הראל עילם 11:5818.08.16

חברת התקשורת ושירותי הענן סיסקו אישרה אמש (ד') את הדיווחים המוקדמים על כך שהיא עומדת לבצע גל פיטורים נוסף. בניגוד להערכות המוקדמות בתקשורת העולמית שדיווחו על פיטורים של כ-14 אלף איש, סיסקו הודיעה כי היא תפטר כ-5,500 איש – כ-7% ממצבת כוח האדם שלה.

 

ל"כלכליסט" נודע אתמול כי סיסקו צפויה לפטר בין 200 ל-300 איש בישראל. לא ברור כעת האם הירידה בהיקף גל הפיטורים העולמי תתורגם גם לירידה בפגיעה בכוח האדם המקומי. בחמש השנים האחרונות סיסקו ישראל פיטרה כ-470 איש בסך הכל, לא כולל גל הפיטורים הנוכחי.

 

אורן שגיא מנכ"ל סיסקו ישראל וג'ון צ'יימברס יו"ר סיסקו אורן שגיא מנכ"ל סיסקו ישראל וג'ון צ'יימברס יו"ר סיסקו צילום: עמית שעל

 

ההכרזה של סיסקו הייתה במהלך מפגש המשקיעים הרבעוני שלה, לאחר פרסום תוצאות הדו"ח הפיסקלי של הרבעון הרביעי 2016. בעוד שהחברה עקפה מעט את תחזיות האנליסטים – ממוצע האנליסטים חזה הכנסות בגובה 12.57 מיליארד דולר ורווח למניה בגובה 60 סנט, אך סיסקו דיווחה על הכנסות בגובה 12.6 מיליארד דולר עם רווח למניה של 63 סנט – מניית החברה רשמה ירידה קלה לאחר סגירת השערים. המניה ירדה ב-1.3% בסך הכל, ככל הנראה בגלל שהמשקיעים קיוו לגל פיטורים משמעותי יותר.

 

מנכ"ל סיסקו, צ'אק רובינס, אמר כי הארגון מחדש יאפשר לסיסקו להתמקד מחדש בתחומים מכניסים יותר כגון אבטחה ואינטרנט הדברים, וכן להאיץ את השינוי האסטרטגי של סיסקו לרוחב כל הפורטפוליו שלה. בשנים האחרונות סיסקו הופכת מחברת חומרה המייצרת את עיקר הכנסותיה ממכירת ציוד תקשורת וטלפוניה לחברת תוכנה, שמייצרת הכנסות בעיקר ממכירת שירותים לארגונים גדולים במתכונת של דמי מנוי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x