שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מי עומד מאחורי Guccifer 2.0? פריצה נוספת למפלגה הדמוקרטית

אחרי פריצה שחשפה תכתובת מייל פנימיות וזעזעה את המפלגה, ההאקרים חשפו מאגר מידע שכולל פרטים, מספרי טלפון, כתובות אימייל וסיסמאות של חברי המפלגה. מתחזקות ההשערות שהאקרים רוסים עומדים מאחורי הפריצות

רפאל קאהאן 11:3014.08.16

קבוצת האקרים המכנה עצמה Guccifer 2.0 פרסמה במהלך סוף השבוע מאגר של אלפי שמות, מספרי טלפון, כתובות אימייל, כתובות מגורים וכן פרטי גישה לשלל אתרים דמוקרטים, בעיקר כאלה הקשורים לבחירות. מדיווח של אתר ארס טכניקה עולה שלמרות שגוסיפר 2.0 מזדהה כהאקר בודד, החשד הוא שגורמים זרים - כנראה רוסים - עומדים מאחורי הפריצה.

 

זו הפריצה השנייה שסופגת המפלגה הדמוקרטית בתוך כחודשיים, בפריצה הקודמת נגנבו תכתובות אימייל שבין השאר גרמו להתפטרות יו"ר המפלגה, דבורה וסרמן-שולץ. ההתפטרות הגיעה לאחר שבאימיילים נחשפו מהלכים של המפלגה לבודד ולהחליש את ברני סנדרס, יריבה של הילרי קלינטון לראשות המפלגה.

 

קלינטון ואובמה. האם ההאקרים מנסים להשפיע על תוצאות הבחירות? קלינטון ואובמה. האם ההאקרים מנסים להשפיע על תוצאות הבחירות? צילום: בלומברג

 

עד כה לא נחשף מי עומד מאחורי הפריצה. חברות סייבר טוענות שבפריצה הקודמת נמצאו רמזים שקושרים את ההאקרים למערכת הביטחון והביון הרוסית. עם זאת הפעם חוקרים העלו את ההשערה שמדובר גם בהאקר לא רוסי שמעוניין לגרום לפריצה להיראות כפעולה של מוסקבה.

 

בפוסט שפורסם בשם גוסיפר 2.0, נטען שמטרת הפריצה היא לחשוף את המפלגה הדמוקרטית בערוותה ולהציג המהלכים ה"סודיים" לכאורה שמתרחשים מאחורי הקלעים של קמפיין הבחירות. הבעיה עם הטענה הזו היא שהמידע שנחשף לא מספק שום עדות על מהלכים "סודיים". אם כבר, הוא חושף רק את מדיניות הסיסמאות החלשה של אנשי המפלגה.

 

ההאקרים ככל הנראה באמת רוצים להשפיע על תוצאות הבחירות. בפוסט שהעלו הם מתייחסים למפלגה כאל "בדיחה" וטוענים שכל תהליך הבחירות מזוייף. אבל המידע שהם פרסמו לא מספק לכך שום תימוכין, יותר מכך, הוא בעיקר מטיל צל כבד על דונלד טראמפ שנטען כי יש לו אינטרסים עסקיים רבים ברוסיה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x