$
חדשות טכנולוגיה

חתול ועכבר: פייסבוק עקפה את חסימת הפרסומות? Adblock Plus מצאה פיתרון

אחרי שאתמול הרשת החברתית הצליחה לעקוף את חוסם הפרסומות, נמצא גם לכך מעקף. אבל מסתבר שלא נאמרה המילה האחרונה

עומר כביר 11:2512.08.16

משחקים בחתול ובעכבר: יומיים בלבד אחרי שהודיעה פייסבוק שמצאה שיטה לעקוף חוסמי פרסומות ותחל להציג אותן גם לגולשים שמשתמשים בתוספים אלו, בישרה מפתחת חוסם הפרסומות הפופולרי Adblock Plus שהצליחה לעקוף את המעקף ולמצוא דרך לחסום גם את הפרסומות המיוחדות של פייסבוק. התגובה של הרשת החברתית הגדולה בעולם לא איחרה לבוא.

 

 

 

ביום שלישי מסרה פייסבוק שתחל להציג פרסומות גם לגולשים שמשתמשים בחוסמי פרסומות. "כששאלנו אנשים למה הם משתמשים בחוסמי פרסומות, הסיבה העיקרית ששמענו היתה - כדי לעצור פרסומות מעצבנות ופולשניות", אמר סגן הנשיא של פלטפורמת הפרסומות והעסקים בפייסבוק, אנדרו בוסוורת', בהודעה לעיתונות, "מכיוון שאנחנו מציעים כלי שליטה חזקים, נתחיל להציג פרסומות גם לגולשים שעושים שימוש בחוסם פרסומות".

 

 

 צילום: איי אף פי

 

ההכרזה עוררה את קהילת המשתשמים והמפתחים בקוד פתוח שפעילים בתחום, ואלו החלו לחפש פתרונות לעקיפה של פייסבוק. המאמצים נשאו פרי במהירות, ואתמול (ה') עדכנה מפתחת התוסף Adblock Plus את רשימת הפילטרים שלו, שמורים לו איזה חלק בקוד האתר לחסום על מנת למנוע הצגת פרסומות, כך שתחסום גם את הפרסומות המיוחדות של פייסבוק.

 

"זה היה מהיר. הבטחנו שלקהילת הקוד הפתוח יהיה פתרון בהקדם, ולמען האמת הם ניצחו גם את הציפיות שלנו", נכתב בפוסט בבלוג הרשמי של התוסף. "עם זאת, פייסבוק יכולה לעקוף את הפתרון שלנו בכל זמן. מדובר בקרב שמתנהל מאז המצאת חוסמי הפרסומות, אז ייתכן מאוד שפייסבוק תכתוב קוד שיהפוך את הפילטרים שלנו לחסרי תועלת. אם זה יקרה, הקהילה תמצא פתרון אחר ואז פייסבוק תעקוף אותו וכן הלאה".

 

 

 

הנבואה של Adblock Plus התגשמה מהר מהצפוי, ולפי דיווח של TechCrunch, בתוך שעות ספורות כבר החלה החברה להטמיע קוד מעודכן שעוקף את הפתרון האחרון ושב ומציג פרסומות. "אנחנו מאוכזבים מכך שמפתחות חוסמי פרסומות מענישות אנשים בפייסבוק, כי הניסיונות החדשים האלו לא חוסמים רק פרסומות אלא גם פוסטים של חברים ועמודים", מסרה החברה קודם לשילוב הקוד המעודכן. "לא מדובר בחוויה טובה ואנחנו מתכוונים לטפל בסוגיה. חוסמי פרסומות הם כלי גס, ולכן אנחנו מתמקדים בבניית כלים שיחזירו את השליטה לידי האנשים".

 

המילה האחרונה בוודאי לא נאמרה, וסביר שתומכי חוסמי הפרסומות יציגו את תשובת הנגד שלהם בקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x