$
חדשות טכנולוגיה

לא רק מיקי מאוס: דיסני משקיעה מיליארד דולר בטכנולוגיית סטרימינג למשחקי ספורט

תאגיד דיסני שבבעלותו גם רשת הטלוויזיה ESPN רכש את חברת BAM Tech שמפתחת טכנולוגיות שידורים חיים לאירועי ספורט. כחלק מהעסקה יוקם שירות סטרימינג למשחקי ותוכניות ספורט שימותג תחת ESPN אבל יכלול תכנים שונים

נמרוד צוק 11:2510.08.16
דיסני, המחזיקה בבעלות על רשת שידורי הספורט ESPN, הודיעה אתמול (שלישי) כי תשקיע כמיליארד דולר בחברת BAM Tech, שעוסקת בשידורי סטרימינג של משחקי ספורט, חדשות ובידור ופיתוח טכנולוגיות רלבנטיות. בתמורה להשקעה תקבל החברה כשליש מהאחזקות ב-BAM Tech, ששוויה מוערך בעקבות העסקה ב-3 מיליארד דולר.

 

כחלק מהעסקה תקים דיסני שירות סטרימינג למשחקי ותוכניות ספורט שימותג תחת ESPN אבל לא יכלול, בשלב הראשון לפחות, תכנים המשודרים בערוצי הרשת. בנוסף, החוזה יאפשר לה לרכוש בעתיד מניות נוספות בחברה ולהפוך לבעלת השליטה.

 

רק ספורט כל היום רק ספורט כל היום צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

כבר היום דיסני משדרת חלק מערוצי הטלוויזיה שבבעלותה דרך שירותי סטרימינג שונים, כגון סלינג של חברת דיש, אבל העסקה עם BAM Tech תאפשר לה לבצע זאת באופן עצמאי וגמיש יותר. באתר של ESPN ניתן בשלב זה לצפות בעיקר בקטעי וידיאו מתוכניות הרשת ולא בשידורים חיים.

 

שידורי ESPN עצמם לא יועברו בשירות החדש של דיסני מאחר והם מהווים את מקור ההכנסה העיקרי של הרשת, ובשל הסכמי ההפצה עם חברות הכבלים והלווין, שעלולות להתקומם אם התכנים הללו יוצעו במקביל דרך האינטרנט.

 

BAM Tech נולדה מתוך MLBAM, שותפות המדיה של קבוצות ליגת הבייסבול המקצוענית, שמפעילה מאז שנת 2000 את אתר האינטרנט mlb.com, תחנת רדיו ומיזמים נוספים. לפני שנה הופרדה חטיבת הסטרימינג של השותפות לחברה נפרדת שתתמקד בפיתוח פתרונות טכנולוגיים לשידורי וידיאו חיים באינטרנט, בעיקר מאירועים גדולים מרובי צופים. בין לקוחות החברה אפשר למנות את ליגת ההוקי הלאומית האמריקאית (NHL), שירות HBO Now, רשת WWE ואחרים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x