$
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט ואינטל מפטרות, אמזון דווקא מגייסת

במהלך השנה האחרונה גייסה ענקית הקמעונאות 85 אלך עובדים חדשים, רובם לעבודה במחסני הענק שלה, זאת על מנת להרחיב את מערך המחסנים שלה להימנע מהעסקת עובדים זמניים בתקופת החגים

הראל עילם 16:3831.07.16
ענקית הקמעונאות פרסמה ביום חמישי האחרון את הדו"ח הרבעוני שלה, והצליחה לנפץ את תחזיות האנליסטים ברווח ובהכנסות, כאשר הכפילה את שולי הרווח התפעולי שלה והגדילה את ההכנסות ב-31% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. אבל מאחורי המספרים האלו עומד שיעור צמיחה מעניין יותר – באותה שנה שבה מיקרוסופט ואינטל מפטרות עובדים בקצב מסחרר, אמזון דווקא מגייסת בשיעור, ובכן, סיטונאי.

 

במהלך השנה האחרונה אמזון הגדילה את מצבת כוח האדם שלה ב-47% וגייסה כ-85 אלף איש. בסך הכל, יש לאמזון כיום כ-286 אלף עובדים מסביב לעולם, רובם המוחלט עובדי אחסנה. כוח האדם החדש מאפשר לאמזון להתמודד עם מערך השירותים המתקדם שלה, שכולל משלוחי מזון בתוך פחות מיממה ב-20 ערים מסביב לעולם. ברבעון האחרון אמזון גם הרחיבה את התמיכה בכפתור הדאש שלה, כפתור פיזי קטן שמאפשר ללקוחות להזמין מוצרים בסיסיים בלחיצה אחת, מה שכמובן דורש ממנה להגביר את כמות המשלוחים שלה. ההצלחה של שירות פריים, שמאפשר משלוחי אקספרס בחינם, ושל חג הקניות החדש של אמזון, פריים דיי, שלפי אמזון שבר את כל שיאי המכירות, מחייבת גם היא להרחיב את כוח האדם במחסנים.

 

בעוד
אמזון בונה עוד ועוד מחסני ענק אמזון בונה עוד ועוד מחסני ענק צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

שעלייה כל כך מהירה בכוח האדם עשויה דווקא להיות סימן מדאיג עבור המשקיעים, עבור אמזון מדובר בסימן חיובי. בשלוש השנים האחרונות, אמזון מצאה את עצמה טובעת במהלך תקופת החגים האמריקאית, במיוחד לקראת חג המולד ובמהלך ימי הקניות סייבר מונדיי ובלאק פרידיי. החברה מגייסת בתקופות אלו עשרות אלפי עובדים זמניים על מנת לעמוד בביקוש, אבל הדבר כרוך בהוצאות גדולות ולעיתים גם פגיעה בהכנסות פוטנציאליות. בתקופת החגים הקודמת, ברוב המקרים הרבעון הטוב והמוצלח ביותר של אמזון, החברה פספסה את תחזיות האנליסטים בגלל עלויות עובדים גבוהות במיוחד.

 

סמנכ"ל הפיננסים של אמזון, בריאן אולבסקי, מבטיח כי הדבר לא יקרה שוב, וכי אמזון לא רק משקיעה בהגדלת כוח האדם שלה אלא על בהקמת מערך חדש של 18 מחסנים ומרכזי אספקה ברחבי העולם.

 

התוצאות החיוביות לא הביאו לזינור חד במניה, אך הגידול היה מספיק על מנת לעקוף את ברקשייר האתווי ולהפוך את אמזון לחברה החמישית בגודלה בארצות הברית, עם שווי שוק של 365.7 מיליארד דולר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x