$
חדשות טכנולוגיה

בזכות הדו"חות המוצלחים: מארק צוקרברג הרוויח 3.4 מיליארד דולר - בשעה אחת

הביצועים המרשימים של פייסבוק ברבעון השני הקפיצו את הונו האישי של המייסד והמנכ"ל, שהונו נעמד כעת על 56.7 מיליארד דולר, ומציב אותו במקום החמישי ברשימת עשירי העולם

שירות כלכליסט 10:3028.07.16

מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג הוסיף להונו האישי 3.4 מיליארד דולר בתוך קצת יותר משעה, נוכח ההתלהבות בשוק אתמול (ד') מביצועיה המרשימים של החברה לרבעון השני: הכנסותיה עמדו על 6.4 מיליארד דולר, בעוד שציפיות האנליסטים חזו לה הכנסות של 6.02 מיליארד דולר. בנוסף, הרווח הנקי רשם זינוק גדול עוד יותר וקפץ ב-186% ל-2.06 מיליארד דולר.

 

מה דעתך על מניית FACEBOOK:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הרווח הקפיץ את שוויו הנקי של מנכ"ל פייסבוק לשיא חדש של 56.7 מיליארד דולר. כך על פי הערכות "פורבס". נתון זה מעמיד אותו כעת כאיש החמישי בעושרו בעולם, כשלפניו ג'ף בזוס, המוערך בשווי של 64 מיליארד דולר. בגיל 32 צוקרברג הוא הצעיר בעשירייה המובילה של עשירי העולם. את הופעת הבכורה שלו ברשימת "פורבס 400" עשה בספטמבר 2008 אז הונו האישי היה שווה "רק" 1.5 מיליארד דולר, ופייסבוק עדיין הייתה חברה פרטית. מאז שהונפקה החברה בבורסה ב-2012, עלה ערך מניותיה בכ-223% וצוקרברג זינק לחמישייה הפותחת ברשימת עשירי העולם. מלבד בזוס, נמצאים לפניו ברשימה ביל גייטס, אמנסיו אורטגה ווורן באפט.

 

צוקרברג. הצעיר בעשירייה הפותחת את רשימת עשירי העולם צוקרברג. הצעיר בעשירייה הפותחת את רשימת עשירי העולם צילום: בלומברג

 

 

רק באפריל האחרון הוסיף צוקרברג להונו עוד 4.2 מיליארד דולר, לאחר שהחברה פרסמה רווחים חזקים ברבעון הראשון. כמנכ"ל המחזיק חלק ארי במניות החברה, הונו של צוקרברג נתון לשינויים של מיליארדי דולר בתוך שעות לאחר פרסום דו"חות רבעוניים או חדשות מרעישות אחרות.

 

מניותיה של פייסבוק זינקו אתמול ב-6.5% במסחר המורחב ל-131.40 דולר למנייה. התוצאות המעולות בדו"חות נובעות בעיקר כתוצאה מהעלייה בהכנסות החברה מפעילות המובייל שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x