שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

חברת מסחור הקניין הרוחני SNE גייסה 2.5 מיליון דולר

סנה שהוקמה ב-2013 זכתה במכרז ממשלתי של המל"ג במסגרתו קיבלה תמיכה של כ-26 מיליון שקל. היא מספקת שירותי מסחור קניין רוחני למכללות האקדמיות, בתי החולים ומכוני המחקר הממשלתיים

מאיר אורבך 14:4225.07.16

חברת סנה העוסקת במסחור טכנולוגיה וקניין רוחני, גייסה 2.5 מיליון דולר מקרן הון הסיכון אריאלי קפיטל. זהו גיוס ההון המשמעותי החיצוני הראשון של סנה, שנבחרה על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל לשמש כספקית של שירותי מסחור קניין רוחני עבור כל המכללות האקדמיות, ועבור בתי החולים ומכוני המחקר הממשלתיים. כיום, שירותי המסחור של הקניין הרוחני באוניבריסטאות המרכזיות נעשים על ידי חברות מסחור דוגמת יישום של האוניברסיטה העברית.

 

חברת סנה מספקת את השירות ללמעלה מ-40 מכללות, מכוני מחקר ובתי חולים ממשלתיים. ובכך חוסכת להן את הטרחה הכרוכה בהקמת מרכז למסחור המצאות מבטיחות. סנה עובדת עם בצלאל, שנקר, המכללה האקדמית להנדסה אפקה, המכללה האקדמית הדסה, המרכז האקדמי לב, המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, מרכז רפואי גליל והמרכז האקדמי רופין. החברה עוסקת באיתור ידע בעל פוטנציאל מסחרי במגוון תחומים כגון: ביוטכנולוגיה, מכשור רפואי, תכנה, עיצוב תעשייתי, קלינטק, חקלאות, וטכנולוגיות מים.

 

אבי בן זכרי. מנכ"ל סנה אבי בן זכרי. מנכ"ל סנה צילום: אסנת קרסננסקי

 

חברת סנה הוקמה בשנת 2013 על ידי עמרי רייזמן, ג'ררדו נחום, ד"ר שי ירקוני ועו"ד עמוס קונפורטי. החברה זכתה במכרז ממשלתי ל-8 שנים, עם אופציה ל-4 שנים נוספות, שפרסמה המל"ג להקמת חברה שתפעל לעידוד מסחור הידע והקניין הרוחני במכללות, לצורך הגדלת מקורות ההכנסה של המוסדות האקדמיים, מיצוי פוטנציאל מסחור הידע, והעלאת רמת החדשנות והיכולות התחרותיות של התעשייה הישראלית. במסגרת תנאי המכרז הקצתה המל"ג לתמיכה בפעילות זו כ-26 מיליון שקל.

 

לפני כשנה מונה למנכ"ל סנה אבי בן זכרי, שכיהן במגוון תפקידים בכירים בחברות ההיי-טק ב-20 השנים האחרונות. בן זכרי כיהן בין השאר כסמנכ"ל הפיתוח של SDC (Siemens Data Communication) בסוף שנות ה- 90, סמנכ"ל הפיתוח של אופלס שנמכרה לאינטל ב- 2005 תמורת 100 מיל' ד', ומנהל התפעול הראשי (COO) בארץ של ניאוסטאר (NeuStar)האמריקאית, שרכשה את הסטארט-אפ פולו-אפ (FollowApp) בשנת 2006. בשנים 2011-2014 חזר בן זכרי לאינטל שם כיהן בין השאר כמנהל בפרויקט המצלמה התלת-מימדית של אינטל RealSense.

 

חברת סנה ממוקמת ברעננה ומעסיקה 10 עובדים. אבי בן זכרי, מנכ"ל חברת סנה מסר: "בכוונת החברה להיעזר בהון שגויס על מנת לפעול בשנה הקרובה להרחבת מספר המוסדות איתן היא עובדת, לקדם ולפתח את המוצרים הנוכחיים, ולהרחיב את פורטפוליו המוצרים החדשים של החברה והכנתם למסחור. בנוסף, החברה תשקיע בפיתוח הנדסי וניסויי שדה".  

 

קרן Arieli Capital היא קרן הון סיכון חדשה, המוקמת בימים אלה, וממוקדת במגזר הטכנולוגיה בישראל. אריאלי משקיעה במיזמים בשלבים המוקדמים ביותר ולאחר מכן מממשיכה להשקיע מייסד קרן אריאלי, אריק בנטוב, יסד את Eilat Hub וקרן אריאלי עובדת באופן פעיל בכדי לפתח מיזמים באזור אילת וברחבי ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x