שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

דיווח: ורייזון צפויה לרכוש את פעילות האינטרנט של יאהו ב-5 מיליארד דולר

לפי בלומברג, ענקית הטלקום היא הגורם המוביל בהליך המכירה הפומבית של החברה, שעשוי לכלול גם את פורטפוליו הפטנטים, נכסי נדל"ן והאחזקות ביאהו יפן

עומר כביר 16:0022.07.16

ורייזון צפויה לחתום בימים הקרובים על העסקה לרכישת פעילות האיטרנט של יאהו ב-5 מיליארד דולר, כך לפי דיווח של בלומברג המתפרסם היום (ו'). לפי הדיווח, ענקית הטלקום היא הגורם המוביל בהליך המכירה הפומבית של החברה, ושתי החברות צפויות להודיע רשמית על השלמת העסקה בימים הקרובים. עם זאת, הגורמים ציינו שיאהו וורייזון מנהלות מגעים ישירים, ושהעסקה אינה סופית ועלולה ליפול ברגע האחרון.

 

ורייזון סירבה להגיב לדיווח. תגובת יאהו לא התקבלה.

 

 

השבוע הסתיים סבב התמחור השלישי בהליך למכירת נכסי האינטרנט של יאהו, שכולל את הפורטל המקרטע, שירותים מקוונים דוגמת טאמבלר או פליקר. בנוסף צפויה יאהו למכור גם את פורטפוליו הפטנטים, נכסי נדל"ן וייתכן שגם את אחזקותיה ביאהו יפן הרווחית. עם סיום ההליך צפויה יאהו להישאר רק עם אחזקותיה בעליבאבא, ולהפוך למעשה לחברות אחזקות.

 

 

 צילום: הראל עילם

 

לא ברור אילו מנכסי יאהו כוללת העסקה. לפי בלומברג, בוורייזון לא מעוניינים לרכוש את פורטפוליו הפטנטים, שלו מייחסים בחברה שווי נמוך יותר מאשר זה שמייחסות מתמודדות אחרות במכירה הפומבית. עם זאת, לדברי מקורות לא מדובר בחסם משמעותי ואם יאהו תתעקש על עסקה כוללת ורייזון תבלע את הגלולה המרה ותרכוש את הקניין הרוחני. מנגד, ייתכן שיאהו תמכור את פורטפוליו הפטנטים בנפרד לגורם אחר - תאגיד של גופים קטנים יותר שעוסק בתחום הפטנטים ושמייחס לו שווי גבוה יותר.

 

בסבב התמחור השני, שהסתיים ביוני, קיבלה יאהו הצעות בגובה של כ-5 מיליארד דולר. זאת, אחרי שבסבב הראשון היו ההצעות נמוכות בהרבה ונעו בין 2 מיליארד ל-3 מיליארד דולר.

 

 

 

לפי דיווחים, בתום הסבב השני לא היתה ורייזון המתמודדת המובילה, לאחר שהגישה הצעה של 3.5 מיליארד דולר בלבד. בסבב התמחור השלישי, כך נראה, שיפרה ורייזון את הצעתה מספיק על מנת להפוך למתמודדת המובילה. 

 צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x