$
תקשורת

צרה חדשה לגולן טלקום: צו מניעה על רכישת שירותי אירוח מ-HOT מובייל

זאת כל עוד ההסכם שלה עם סלקום בתוקף עד נובמבר 2017; הדבר גם לא יאפשר לה להתארח על אף רשת אחרת

אלירן מלכי 16:4221.07.16

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא היום (ה') צו מניעה זמני לחברת גולן טלקום ואסר עליה לרכוש שירותי אירוח מחברת HOT מובייל, זאת בשעה שהסכם האירוח שלה עם סלקום בתוקף - עד נובמבר 2017. למעשה, גולן אינה יכולה להתארח על אף רשת אחרת, מאחר שמדובר בהפרה של החוזה עם סלקום, שגולן חייבת לה כמיליארד שקל.

 

 

 

לפני מספר שבועות הודיעה סלקום לבורסה שהיא חתמה על הסכם שיתוף רשתות עם חברת אקספון של חזי בצלאל. כמה דקות לאחר מכן, החברה פרסמה הודעה נוספת כי היא הגישה בקשה לצו מניעה זמני כנגד גולן טלקום ו-HOT מובייל.

 

גולן. איזה שפן הוא ישלוף עכשיו? גולן. איזה שפן הוא ישלוף עכשיו? צילום: יובל חן

 

 

כזכור, לפני חודשיים HOT מובייל הודיעה כי היא חתמה על הסכם אירוח עם גולן טלקום למשך 10 שנים, ובמקביל היא מוכנה להעניק הלוואה לכיסוי החובות של גולן בסך 600 מיליון שקל. המנייה של סלקום החלה לצנוח, והחברה הודיעה כי החובות של גולן אליה הם כמיליארד שקל והיא מתכוונת לפעול לגבייתם.

 

כעת, לאחר שסלקום התייצבה עם שורת ההסכמים החדשים שלה מול אקספון, היא התפנתה לטפל בגולן. צו המניעה שסלקום קיבלה וההתנגדות שפרסם משרד התקשורת לפני שבועיים, לפיה הרישיון של HOT מובייל אינו מאפשר לה לארח את גולן (מסיבות טכניות לחלוטין ש-HOT התכוונה להילחם בהן), פותחים מחדש את הדייון על גורלה של גולן טלקום.

 

 

 

כעת גולן נמצאת בבעיה חדשה: למיכאל גולן, הבעלים של החברה, נגמרו השפנים לשלוף מהכובע ולהפתיע את כולם. מצד שני, לאורך כל הדרך נשמעו טענות רבות לפיהן החברה גמורה והיא הצליחה להפתיע מחדש. הפעם הרף נראה יותר גבוה ונראה כי גולן לא יצליח להתחמק מתשלום.

 

את סלקום ייצגו עורכי הדין צבי אגמון, מתן מרידור ומירב יונג ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x