$
חדשות טכנולוגיה

טירוף הפוקימון - שווי השוק של נינטנדו עקף את זה של סוני

בקצת יותר משבוע, המשחק הוסיף 19 מיליארד דולר לשווייה של נינטנדו, שעומד כעת על 27 מיליארד דולר. אך מחיר המניה משקף ביצועים תפעוליים ופיננסיים שיהיו קשים למימוש

שירות כלכליסט 12:2319.07.16

הבוקר זינקו מניותיה של חברת נינטנדו – החברה האחראית לטירוף הפוקימון גו – בעוד 14% ובכך עקפו את מניותיה של מתחרתה, סוני.

 

לאחר ראלי של יותר משבוע, הצליחה נינטנדו לדחוף את שווי השוק שלה מעבר לזה של סוני, הודות לטירוף הגלובלי למשחק ה"פוקימון גו" שלה. שווי השוק שלה קפץ היום מעל לרף ה-39 מיליארד דולר בטוקיו, והיא ממשיכה את הטיפוס שהחל מיד לאחר שהאפליקציה הפכה לתופעה ויראלית.

 


 

הכנסות המשחק ממכירות דרך האייפון בשבוע הראשון להשקתו, ועוד לפני שהגיע לפריסה גלובלית מלאה, מוערכות ב־1.6–1 מיליון דולר ליום. אם המגמה תישמר הוא צפוי להגיע להכנסות שנתיות של מיליארד דולר בשנה. לשם השוואה, משחק קאנדי קראש הפופולרי של קינג מגלגל הכנסות שנתיות של 2–1.5 מיליארד דולר.

 

פוקימון גו. הפך לתופעה בזמן קצר פוקימון גו. הפך לתופעה בזמן קצר צילום: צילום מסך

 

ביום שישי קבעה נינטנדו שיא למחזור הגבוה ביותר שנרשם בתוך יממה ביפן – 4.5 מיליארד דולר. 

 

נינטדו אומנם הצליחה לגנוב את תשומת הלב התקשורתית, אך חלקה במשחק מתמצה בהשקעה הכספית. מי שפיתחה את המשחק היא ניאנטיק (Niantic),שהוקמה כסטארט־אפ פנימי בתוך גוגל ב־2010, והפכה בשנה שעברה לחברה עצמאית.

 

 

על פי דויטשה בנק אתמול, הראלי על המניות הרחיק לכת. "פוקימון גו הוא תופעה אמיתית – בקצת יותר משבוע, המשחק הוסיף 19 מיליארד דולר לשווייה של נינטנדו. השוק כעת מעריך את שווי השוק של החברה ב-27 מיליארד דולר ומעמיד אותה בשורה אחת עם חברות גלובליות מובילות כגון 'אילקטרוניק ארטס' ו'אקטיביז'ון בליזארד' המחזיקות כל אחת ב-5% משוק המשחקים הגלובלי, לעומת 2% של נינטנדו". כותבים אנליסטים בדויטשה בנק.

 

עם זאת, מחיר המניה משקף כעת ביצועים תפעוליים ופיננסיים שיהיו קשים למימוש. "אנו זקוקים לעוד ראיות מוצקות כדי לגלם מגמה לעליות נוספות", כתבו, והוסיפו שהשקתו של פוקימון גו במדינות נוספות, ההשקה של משחקי מובייל והביקוש לקונסולת המשחקים החדשה NX, הם האירועים המרכזיים שאחריהם יש לעקוב מהבחינה הזו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x