$
אינטרנט

מבט לביטורנט: ערוץ חדשות מבוסס ביטורנט יחל לשדר בקרוב

הערוץ יחל את שידוריו באופן רשמי במהלך הוועידה הרפובליקאית הקרובה. חברת ביטורנט גייסה עיתונאים מהשורה הראשונה לשורותיה והוא צפוי לפעול 24 שעות ביממה

עומר כביר 15:2214.07.16
והרי החדשות: ביטורנט תשיק השבוע ערוץ חדשות מקוון, שיפיץ את תכניו באמצעות שירות BiTorrent Live – כך הודיעה אתמול (ד') החברה. ביטורנט היא החברה שאחראית על פיתוח וקידום פרוטוקול שיתוף הקבצים באותו השם, שאחראי למרבית פעילות שיתוף הקבצים המקוונת. בשנים האחרונות מנסה החברה למצב את עצמה כספקית תוכן לגיטימית, ומשקיעה מאמצים רבים על מנת ליצור שירותים מבוססי הפרוטוקול אך שעיקר השימוש בהם אינו שיתוף קבצים פיראטיים.

אחד משירותים אלו הוא ביטורנט לייב, שהושק ב-2012 ומאפשר העברת שידורים חיים באיכות גבוהה למיליוני משתמשים ובלי צורך להסתמך על שרתים מרכזיים, על בסיס הרשת הרחבה של ביטורנט. אף שהקדים בכמה שנים שירותים כמו פריסקופ של טוויטר או השידורים החיים בפייסבוק, ביטורנט לייב לא זכה לפופולריות עצומה ובוודאי שלא הפך לתופעה תרבותית שמייצרת כותרות.

הערוץ החדש יחל את שידוריו בוועידה הרפובליקאית הקרובה הערוץ החדש יחל את שידוריו בוועידה הרפובליקאית הקרובה צילום מסך: Fox News

 

כעת נכנסת ביטורנט לתחום התוכן המקורי, ומשיקה ערוץ חדשות מקוון משלה שיתבסס על שירות השידורים בחיים. הערוץ, שעונה לשם המקורי BitTorrent New יחל את שידוריו ב-18 ביולי, עם פתיחת הוועידה הלאומית של המפלגה הרפובליקנית. לדברי החברה, הערוץ יתמקד בשידורי חדשות וספורט, וינצל את הביזוריות של הפלטפורמה על מנת להגיע במהירות לקהלים גדולים ללא צורך בהוצאות משמעותיות.

 

"ערוצי החדשות בטלוויזיה סובלים מסטגנציה מזה זמן רב", אמר סגן הנשיא למדיה, אריק שוורץ, בהודעה לעיתונות. "הן מתקשות לפנות לדור שגדל ברשת. אנחנו בונים את ביטורנט ניוז כדי לפתור בעיה זו. נשתמש במידע ובכלים מתקדמים ובאתוס של עמק הסיליקון כדי לבנות ארגון חדשות גמיש שילמד מהר מהתנהגות המשתמשים".

 

מנהל החדשות של הערוץ החדש הוא האריסון בורמן, שעבד קודם לכן כמפיק בכיר לפיתוח קיראטיב בערוץ Viceland ושזכה בכמה פרסי אמי ופיבודי על עבודתו כמפיק ב-CNN. הצוות כולל שמות בולטים, גם אם לא מהשורה הראשונה, ובהם הכתב הפוליטי הראשי לשעבר של אל-ג'זירה אמריקה, מייקל שור, וכן עיתונאים יוצאי אל-ג'זירה ופוקס ניוז לצד עיתונאים עצמאיים שצמחו ברשת.

 

חדשות וספורט אלטרנטיבי

 

בשלב הראשון לא צפוי הערוץ החדש לספק שידורים חיים 24 שעות ביממה. במהלך הוועידה הרפובליקנית, ולאחר מכן בוועידה הדמוקרטית, ישדר הערוץ בין 10 ל-12 שעות ביום של שידורים חיים. כל בוקר יפתח בשעתיים של שידורי חי, ולאחר הפסקה צפוי השידור החי להתחדש ב-2 בצהריים לקראת פתיחת אירועי הוועידה, ולאחריהם משדר סיכום בן שעה.

 

עם סיום הוועידות עתיד הערוץ להקדיש חלק ניכר מזמנו לסיקור הבחירות בארה"ב, בדומה לשאר ערוצי החדשות שם, לצד נושאים כמו ספורט אלטרנטיבי. "אנחנו מחברים בין העיקרון המקוון של גישה חופשית למידע לצורך של החברה בגישה לחדשות בלתי-מסוננות", אמר המנכ"ל המשותף של ביטורנט, ג'רמי ג'ונסון.

 

חרף הבטחות אלו, הגישה לערוץ החדשות צפויה להיות מוגבלת: בשלב זה אפליקציית ביטורנט לייב שמאפשרת צפייה בו זמינה רק למכשירי אפל TV, כשתמיכה במחשבי מק עתידה להגיע לפני ה-18 ביולי. בלי אפליקציית מובייל ובלי תמיכה במחשבי ווינדוס, הגישה חלק מכריע מהקהל הפוטנציאלי לא יזכה לגישה לערוץ החדש, ותפוצתו צפויה להיות מצומצמת ולא משמעותית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x