$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

מוזיאון השואה בוושינגטון למבקרים: תפסיקו לצוד פוקימונים

בשטח המוזיאון ממוקמות שלוש נקודות בהן ניתן לאתר את היצורים הווירטואליים וההנהלה נאלצה להוציא הודעה שמבקשת מהמבקרים להפסיק לשחק בזמן השהייה במתחם

עומר כביר 19:3112.07.16

מוזיאון השואה בוושינגטון די.סי נאלץ לבקש ממבקרים, שמשחקים בפוקימון גו, להפסיק לצוד פוקימונים בשטח המוזיאון. "זה לא נאות לשחק את המשחק בתוך מוזיאון שמנציח את זכר קרבנות הנאצים", אמר מנהל התקשורת של המוזיאון, אנדרו הולינגר, ל"וושינגטון פוסט".

 

ימים ספורים לאחר שהושק, כבר הפך המשחק לתופעה תרבותית, ואף תרם לזינוק חד במניות החברה שמפיצה אותו, נינטנדו. פוקימון גו, משחק מבוסס AR, מעודד גיימרים לצאת מהבית לנקודות שונות על מנת לאתר פוקימונים ושדרוגים אחרים.

 

מבקרת במוזיאון לא יודעת אם לצחוק או לבכות מבקרת במוזיאון לא יודעת אם לצחוק או לבכות צילום: pbs.twimg.com

 

נקודות אלו מחוללות באופן רנדומלי, ואחת מהן היא מוזיאון השואה בוושינגטון די.סי. למעשה, בשטח המוזיאון יש שלוש נקודות שאליהן יכולים ציידי פוקימונים להגיע על מנת לאתר פוקימונים. בעת ביקור במוזיאון, זיהתה כתבת ה"וושינגטון פוסט" מספר גדול של מבקרים שניסו לצוד פוקימונים, ומבקר אחד אף הפעיל משואה שמזמנת פוקימונים לנקודה ספציפית במוזיאון. "זה לא שבאנו לכאן כדי לשחק", אמרה לכתבת מבקרת מוזיאון בת 37, "אבל חייבים לצוד את כולם".

 

בעקבות הדפוס החדש, מיהר המוזיאון להוציא הודעה שמבקשת ממבקרים להפסיק התנהגות זו. "המוזיאון בעד טכנולוגיה ומעודד מבקרים להשתמש ברשתות חברתיות על מנת לשתף את תחושותיהם", אמר הולינגר, "אבל המשחק הזה נמצא רחוק מאוד מכך. מדובר בהתנהגות חסרת-כבוד, במיוחד באזורים כמו אולם הזיכרון. אנחנו מנסים לברר אם אפשר לחסום את המוזיאון במשחק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x