$
חדשות טכנולוגיה

יותר מפינת מנוחה: אמזון בונה לעובדים גנים בוטניים

לצד המטה של החברה בסיאטל נבנות שלוש חממות ענק בהן מבחר צמחים אקזוטיים לרווחת העובדים: "הרעיון הוא לספק מקום בו אנשים יוכלו לחשוב בצורה יצירתית ולהעלות רעיונות שאולי לא יצוצו בראשם כשהם יושבים במשרד"

נמרוד צוק 13:0111.07.16
אחרי אפל וגוגל, גם אמזון רוצה לנקר עיניים עם מטה חדש ומפונפן, ויש לה זווית ייחודית: חממה ובתוכה גן בוטני שיקבץ אלפי סוגי צמחים, חלקם נדירים ומיוחדים, שתשמש כחלל למפגשים והשראה עבור עובדי החברה.

 

אמזון, שפועלת כבר יותר מעשור משורה של בנייני משרדים במרכז סיאטל, בונה עתה מקבץ של מבנים בלוקיישן חדש במרכז העיר ובמרכזם מה שאמור להיות המבנה האייקוני שיהפוך לסמל החדש של החברה: שלושה מבנים כדוריים שקופים, עשויים רשת של קורות מתכת וזכוכית, בתוכם תטפח החברה את קולקציית הצמחים. הצמחים עצמם, בהם עצים יוצאי דופן, פרחים טורפים, סחלבים אקזוטיים ואחרים, כבר החלו לצמוח בחממה זמנית אותה הקימה החברה מחוץ לעיר, עד לתחילת השימוש במבנה ב-2018.

 

שלוש חממות ענק בנויות מתכת וזכוכית שלוש חממות ענק בנויות מתכת וזכוכית צילום: nbbj.com

 

שלושת המבנים הכדוריים אמורים לשמש את עובדי החברה בלבד ולא יהיו פתוחים למבקרים מזדמנים מבחוץ, אם כי היא מתכננת לערוך סיורים מאורגנים מפעם לפעם. "הרעיון הוא לספק מקום בו אנשים יוכלו לחשוב בצורה יצירתית יותר ולהעלות רעיונות שאולי לא יצוצו בראשם כשהם יושבים במשרד", הסביר ל"ניו יורק טיימס" דייל אלברטה, הארכיטקט שתכנן אותם.

 

"רצינו ליצור משהו אייקוני, מבנה שיהפוך למזוהה עם סיאטל כפי שמגדל 'מחט החלל' הפך למזוהה איתה בעיני אנשים מבחוץ שמגיעים לעיר. אנחנו רוצים שזה יהיה אחד מהאוצרות הארכיטקטוניים של מרכז העיר", הסביר ג'ון שוטלר, מנהל תחום הנדל"ן והמתקנים באמזון.

 

אמזון היא לא החברה היחידה שהחלה להשקיע בצמחיה מיוחדת כסוג חדש של פינוק לעובדיה המועדפים: אפל, לדוגמה, שכרה בוטנאי שמנהל את השתילה של 8,000 עצים בקמפוס החדש שהיא בונה בקופרטינו, עצים מזנים שגדלו בעבר פרא בעמק הסיליקון ואמורים לנסות לשחזר את הנוף הטבעי של האיזור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x