$
חדשות טכנולוגיה

יש צדק ביקום: הגשושית ג'ונו הגיעה ליעדה

הגשושית של נאס"א סיימה בהצלחה מסע בין 5 שנים ונכנסה למסלול סביב צדק, כוכב הלכת הגדול ביותר במערכת השמש. ג'ונו עתידה לחקור ולמפות את צדק כדי ללמוד יותר עליו ועל היווצרותה של המערכת כולה

עומר כביר 11:2105.07.16

אחרי מסע של כמעט חמש שנים הגשושית ג'ונו (Juno) של נאס"א נכנסה למסלול כבידתי סביב צדק, כוכב הלכת הגדול ביותר במערכת השמש – כך הודיעה הלילה סוכנות החלל.

 

כיאה לאמריקאים, האירוע התרחש במהלך יום העצמאות של ארה"ב, ב-4 ביולי. "מה יותר אמריקאי ממשימה של נאס"א שהולכת בעוז למקום בו מעולם לא היה רכב חלל", אמר מנהל נאס"א צ'רלי בולדן בהודעה לעיתונות. במהלך המשימה עתידה ג'ונו לחקור משתנים עלומים בחגורת הקרינה העצומה של צדק, במטרה ללמוד לא רק על מבנהו הפנימי של ענק הגז אלא גם על אופן היווצרותו והתפתחות מערכת השמש כולה.

 

מסע בן 5 שנים מסע בן 5 שנים צילום: nasa.gov

 

בחודשים הקרובים עתידים הצוותים שמנהלים את המשימה לבצע בדיקות אחרונות והתאמות של המערכות השונות של ג'ונו. שלב איסוף המידע המדעי יחל רשמית רק באוקטובר, אבל הגשושית עתידה לאסוף מידע עוד קודם לכן. "ובהתחשב בכך שמדובר בכוכב הלכת הגדול ביותר במערכת השמש מדובר במשהו טוב", אמר המדען הראשי במשימה, סקוט בולטון. "יש הרבה מה לראות ולעשות כאן".

 

 צילום: nasa.gov

 

בין השאר עתידה ג'ונו לחקור את קיומה האפשרי של ליבה מוצקה בכוכב הלכת, למפות את השדות המגנטיים החזקים שלו ולמדוד את כמות המים והאמוניה באטמוספירה. לפי נאס"א, המשימה תספק קפיצת דרך משמעותית בהבנת היווצרותם של כוכבי לכת ענקיים והתפקיד שיש להם בהיווצרות שאר מערכת השמש. בנוסף, עתידה המשימה לספק ידע קריטי בכל הקשור להבנת מערכות של כוכבי לכת שהתגלו סביב כוכבים אחרים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x