$
הייטק והון סיכון

קרן חדשה של OurCrowd, באייר ודופונט תשקיע במיזמי אגטק

הקרן, שתקרא Radicle, גייסה כבר 6 מיליון דולר מתוך 15. היא תתמקד בחברות בתחילת דרכן שמפתחות פתרונות חדשניים לבעיות בוערות בתחום החקלאות והקיימות

מאיר אורבך 11:4929.06.16

OurCrowd מקימה קרן להשקעות בחברות טכנולוגיה בתחום החקלאות – אגטק - בשיתוף באייר ודופונט. הקרן החדש, שתקרא Radicle, תהיה של 15 מיליון דולר, כאשר בשלב זה גוייסו כבר 6 מיליון דולר. בקרן יהיו שותפות גם הקרן האמריקאית Finistere Ventures וחברת Cloud Break Advisors. הקרן מחפשת למסחר טכנולוגיות חלקאיות חדשות ותתמקד בחברות בתחילת דרכן. היא תפעל במודל של מאיץ וירטואלי, כלומר מאיץ הפועל במספר מקומות.

 

לקרן החדשה יהיו משרדים בישראל, סן דייגו, פאלו אלטו ומקומות נוספים בארצות הברית. היא תתמקד בחיפוש אחר פתרונות לבעיות בוערות בתחום החקלאות והקיימות. בין הטכנולוגיות שבהן תתמקד: מדעי הצמח, טכנולוגיות להשבחת זרעים, הגנה ביולוגית על צמחים, יישומים דיגיטליים לחיזוי ומערכות נוספות שיכולות לשנות את התעשייה.

 

 צילום: בלומברג

 

OurCrowd, שהוקמה על ידיד ג'ון מדבד, השקיעה עד היום כ-230 מיליון דולר בכ-100 חברות סטארט-אפ באמצעות כספים שגויסו בגיוס המונים. היא הקרן הגדולה ביותר בתחומה כיום, ויש לה כבר מספר השקעות בתחום, בין השאר ב-EdenShield, ו–CropX

 

"דופונט ממשיכה לחפש חדשנות כדי לשפר את היכולות החקלאיות שלה ושמחה תמיד לשתף פעולה עם חברות הנמצאות בחוד החנית הטכנולוגי", אומר ניל גטרסון, סגן נשיא בדופונט, "המודל של רדיקל וגישת ההשקעות שלה יאפשרו לחברות חלוציות להשיג את יעדיהן".

 

רדיקל תציע לחברות שהיא משקיעה בהן סיוע של מערך יועצים ומומחים, גישה למובילי דעה ובעלי תפקידים בכירים, חיבור לאקדמיה עם מוסדות מובילים בארה"ב ויכולת גיוס כספים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x