$
חדשות טכנולוגיה

Airbnb משיבה מלחמה: תובעת את עיריית סן פרנסיסקו

שירות השכרת החדרים מגיב לראשונה לחקיקה מקומית שמגבילה פרסום והשכרת דירות. החברה טוענת שחוק חדש ואגרסיבי שעומד להיכנס לתוקף בסן פרנסיסקו מסורבל ועומד בניגוד לחקיקה פדרלית ישנה יותר

נמרוד צוק 11:1428.06.16
אתר השכרת החדרים Airbnb משיב מלחמה לעיריית סן פרנסיסקו: החברה תובעת היום (שני) את העירייה בטענה שחוק מקומי שעבר בתחילת החודש ומחמיר את הדרישה מאנשים שמשכירים דירות דרך השירות לרשום את פרטי הנכס בעירייה, עומד בניגוד לחוק הפדרלי.

 

בשנה שעברה נכנס לתוקף חוק שהגדיר תהליך רישום נכסים וולונטרי עבור משכירי הדירות באתר, במטרה לפקח באופן הדוק יותר על שוק ההשכרה לטווח קצר בעיר. המהלך לא זכה להצלחה ורק 1,300 משכירים טרחו להירשם, כתוצאה החליטה כעת העירייה לחוקק חקיקה אגרסיבית יותר, שדורשת מ-Airbnb ואתרים דומים להציג את מס' הרשיון של הדירה בדף הנכס, תוןבעת מהאתרים להימנע מהצגת דירות לא רשומות ומטילה קנס של 1,000 דולר ליום על האתר על כל דירה לא רשומה שהוא מציג.

 

Airbnb. מנסה לבטל את החוק החדש לפני אוגוסט Airbnb. מנסה לבטל את החוק החדש לפני אוגוסט

 

החקיקה החדשה צפויה להכנס לתוקף במהלך אוגוסט, והחברה מנסה לבטל או לרכך אותה לפני שתהפוך לפעילה. לטענת Airbnb, החוק עומד בניגוד ל"תקנת ההוגנות בתקשורת" מ-1996, שקובעת כי אתרים לא יהיו אחראים לנזקים כספיים שנגרמים מתכנים שמשתמשי צד ג' מפרסמים באמצעותם, והיא לא תפתור את הבעיה שנעוצה, לגרסתה, בתהליך הרישום המסורבל.

 

"במשך חמש שנים עבדנו בצמוד לממשל המקומי כדי ליצור חוקים הוגנים לשיתוף בתים, אבל החוקים הללו לא עובדים. תהליך הרישום הנוכחי מקולקל, ובמקום לנסות לתקן אותו בחרו בעירייה להעביר הצעה שנוסחה בחופזה שמתעלמת מהמציאות ותפגע באלפים מתושבי סן פרנסיסקו שתלויים ב-Airbnb כדי לשרוד כלכלית או להמנע מפינוי מבתיהם", כתבה החברה במכתב פתוח שפורסם באתר.

 

במכתב התלוננה החברה כי התהליך, שדורש להגיע מספר פעמים פיזית למשרדי העירייה, אינו מתאים לחלק גדול מהמשכירים, כגון קשישים שמשכירים דירות או חדרים להשלמת הכנסה במקביל לעבודה. החברה הציעה מספר שיפורים לתהליך שלטענתה יפתרו את הבעיה, כגון יצירת חלופה מקוונת להגעה הפיזית לעירייה, הגדרת תקופת מעבר למשכירים חדשים במהלכה הם לא יידרשו להרשם, מתן פטור לאנשים שמסבלטים את דירת המגורים שלהם לפחות מ-14 יום בשנה, לבטל את הדרישה להוציא רשיון עסק ולבטל את הדרישה לערוך מצאי ולשלם מסים על פריטים המשמשים את הבעלים במתן השירות כמו סדינים וכלי מטבח.

 

בעירייה טוענים כי תביעת האתר מופרכת: "שום דבר בחוק החדש לא מעניש את Airbnb על התכנים שהמשתמשים מפרסמים, והוא אינו עוסק ברגולוציה על התוכן כלל אלא על הפעילות העסקית של האתר", הגיב פרקליט העירייה לטענות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x